Gyermekpszichológia

Hogyan támogassuk partnerünket szülés után?

Bár minden ötödik nőnél jelentkeznek mentális egészségügyi komplikációk a szülés után, ez gyakran figyelmen kívül hagyott aspektusa a szülővé válásnak. Cikkünkben azt járjuk körül, hogyan érdemes támogatni az édesanyákat ebben az időszakban.

Személyiség

Lehangoltságra hangolódva – Mit tehetünk, ha depresszív tüneteink vannak?

Mindannyiunk életében lehetnek olyan időszakok, amikor lehangolttá válunk, nyomasztó negatív érzelmek lesznek úrrá lesz rajtunk. Cikkünkben a depresszív tünetek felismeréséhez és kezeléshez adunk tippeket.

Élet & Pszichológia

A szexuális önbizalom fejlesztése – Hogyan segíthetik kiteljesedésünket az eszközök?

Gondoltál már rá, hogy egy szexuális segédeszközöket forgalmazó boltba jó érzésekkel menj be? Hogy milyen lenne, ha nem a szégyen vagy bűntudat, hanem az öröm és a magabiztosság hatná át a szexuális élményeidet? A LaDea szexwellness webshop megnyitóján já

Élet & Pszichológia

Endometriózis – Minden tizedik nőt érinti, mégsem beszélünk róla eleget

Az endometriózis gyakori előfordulású kórkép, a testet és lelket egyaránt megterhelő tünetekkel jár. Cikkünkben röviden bemutatjuk a főbb jellemzőit és kitérünk a kezelés pszichológiai lehetőségeire is.

Élet & Pszichológia

Te melyik szeretetnyelven gondoskodsz önmagadról?

Az öngondoskodás amellett, hogy egy divatos fogalom lett manapság, valóban nem elhanyagolható, ha mentálisan egészséges életet szeretnénk élni. Az önmagunkra való odafigyel, a minőségi énidő ugyanis hozzájárul ahhoz, hogy a mindennapok kihívásaihoz kellő

Kapcsolataink

Megvásárolható-e a szerelem? – Költekezés és Valentin-nap

Az ajándékozás megerősíti a kapcsolatot, jelzi a felek számára, hogy fontosak a másiknak. De vajon hogyan befolyásolja az ajándékozás a kapcsolatainkat és mennyire befolyásolja a költekezésünket a szerelem ünnepe? Cikkünkből kiderül!

Élet & Pszichológia

Tények és tévhitek az autizmusról

Cikkünkben röviden bemutatjuk az autizmus-spektrumzavart jellemző főbb tényeket és tévhiteket, annak érdekében, hogy a téma iránt érdeklődők minél reálisabb képet kapjanak az egyre több személyt, illetve családot érintő állapotról.

Élet & Pszichológia

Akiknél túl rövidre fonták az élet fonalát – február 4. a rák elleni küzdelem világnapja

Talán nincs is köztünk olyan, aki valamilyen módon, közvetve vagy közvetlenül ne lenne érintett a rákbetegségben vagy annak következményeiben. Február 4. a rák elleni küzdelem világnapja.

Élet & Pszichológia

Lehet az ember túl idős a változáshoz?

Bizonyára sokaknak ismerős az az állítás, hogy idősebb korban nehezebb változni és új szokásokat kialakítani. Ha ebből indulunk ki, akkor terápiába járni sem annyira célszerű előrehaladottabb korban. De ez valóban így van?