Élet & Pszichológia

„Vannak a léleknek olyan régiói, melyekbe csak a zene világít be” – A zene szerepe az önismeretben és a lelki jóllétben

A zene jelenléte az életünkben természetes, ugyanakkor ha tudatosabb zenehallgatási szokásokat alakítunk ki, megtapasztalhatjuk a zene mentális jóllétünkre kifejtett szerteágazóan pozitív hatásait.

Személyiség

Nem mindegy, hogy milyen történetet mesélsz magadról – 10 önkorlátozó hiedelem, ami hátráltat a fejlődésben

Ha téves hiedelmekre alapozzuk az önbizalmunkat, hátráltatjuk, és megfosztjuk magunkat a lehetőségtől, hogy reális önértékelésünk tudatában vegyünk részt az életünkben, és küzdjünk meg az előttünk álló kihívásokkal.

Kapcsolataink

A nárcizmus hatása a párkapcsolatra

Egy nárcisztikus partnerrel együtt lenni különösen bonyolult és frusztráló lehet. Ilyen esetben mindenképp fontos, hogy elsősorban felismerjük és tudatosítsuk azokat a nárcisztikus jegyeket, viselkedési mintázatokat, amik ránk is hatással lehetnek.

Élet & Pszichológia

A szexuális önbizalom fejlesztése – Hogyan segíthetik kiteljesedésünket az eszközök?

Gondoltál már rá, hogy egy szexuális segédeszközöket forgalmazó boltba jó érzésekkel menj be? Hogy milyen lenne, ha nem a szégyen vagy bűntudat, hanem az öröm és a magabiztosság hatná át a szexuális élményeidet? A LaDea szexwellness webshop megnyitóján já

Személyiség

Az élet több személyiséggel, avagy a disszociatív identitászavar rejtelmei

A disszociáció egy énvédő mechanizmus, mely során bizonyos emlékek – főként a traumák emlékei – leválnak a tudat többi részétől, mindazonáltal nem válnak tudattalanná. De mit is jelent ez pontosan?

Élet & Pszichológia

Méltón távozni – Beszéljünk a hospice-ról

Igyekszünk minél jobban kerülni a halál témáját, kizárjuk a tudatunkból, elhessegetjük magunktól. A hospice ellátásban dolgozók mindeközben hangsúlyozzák: a halál az élet természetes része, amelyről beszélni kell.

Élet & Pszichológia

Nem csak a mit, a hogyan is számít – Útmutató a tudatosabb étkezéshez

Te hogyan étkezel? Telefont nyomkodva, sorozatot nézve vagy épp munka közben? Cikkünkkel segítséget nyújtunk a mindful étkezés eléréséhez.

Élet & Pszichológia

Félelemtangó – Hogyan tudjuk hasznunkra fordítani negatív érzelmeinket?

Lehet-e hajtóerő a félelem? Mire kell figyelnünk, ha tudatosan akarunk helytállni az ijesztő szituációkban? Al Ghaoui Hesna: Félj bátran című könyve segítségével járjuk körbe a témát.

Élet & Pszichológia

Hogyan lesz kettőből három? – Gyermekvállalást segítő párterápiás csoportot indítunk

Készüljünk fel tudatosan azokra a normatív krízisekre, amelyekkel a várandósság alatt, illetve a gyermekünk születését követően szembesülhetünk.