Lehet, hogy a legnagyobb nyomást nem mások, hanem mi magunk gyakoroljuk saját magunkra – egy filteren keresztül.
A sztereotipikus férfikép ma is meghatározza, hogyan élünk, gondolkodunk, neveljük a gyerekeinket. De milyen árat fizetünk érte társadalmi és egyéni szinten? Hogyan fajulhat a férfiszerep radikalizálódása akár az incel-jelenségig?
Csakugyan, nem mindig könnyű különbséget tenni a személyiségjegyek és a belső késztetések között.
Bár él egy sztereotipikus kép az introvertáltakról a fejünkben, ez nem feltétlenül igaz mindegyikükre. Ismerd meg az introvertáltak négy típusát!
Néha mindannyian hajlamosak vagyunk nárcisztikus működésre, mégis, a nárcizmus erősen stigmatizált: gyakran könnyelműen rásütjük valakire a „nárcisztikus” bélyeget, miközben az internetes tanácsok többsége egyetlen megoldást kínál – meneküljünk előlük.
Az énvédő mechanizmusok eredendően nem károsak, ugyanakkor könnyen beláthatjuk, hogy önsorsrontó mintázattá válhatnak.
Tudod milyen, amikor két ellentétes szükséglet húz téged? Azok, akik ADHD-ban és autizmusban is érintettek, biztosan jól ismerik, milyen nehéz két pólus között egyensúlyozni. Ha kíváncsi vagy, mit takar ez a különleges állapot, olvass tovább!
A szégyent, ami mélyen belénk ivódott, még magunk elől is könnyebb rejtegetni. Olvass tovább, ha szeretnéd tudni, hogyan ismerheted fel, ha nap mint nap krónikus szégyennel küzdesz.
Az elkerülő kötődésű személyek számára a kapcsolódás kihívást jelenthet, de a megfelelő hozzáállással és türelemmel közelebb kerülhetünk hozzájuk.