Amikor a világ fenyegetővé válik: Élet paranoid személyiséggel

Személyiségszerkezeti zavar vagy önvédelmi stratégia? A paranoia pszichodinamikája, tünetei és háttere.

Elkerülés mint önvédelem – 5 elkerülési stratégia, amivel ártunk magunknak

Az elkerülés nem mindig azt jelenti, hogy semmit sem csinálunk – de akkor mit is jelent? Ismerd meg azt az 5 elkerülő stratégiát, amivel tudattalanul is távol tartod magad a változástól.

Belülről túl sok, kívülről túl kevés: a csendes típusú borderline

Sok olyan ember is küzdhet személyiségzavarral, akin ez kívülről nem látszik. A borderline csendes típusa kiváló példa erre.

#SkinnyTok – Régi ideál új platformon

A saját testünk sanyargatása a vékonyság eléréséért sajnos nem új keletű jelenség. Bár egyértelműen káros, a TikTok mégis közvetve tovább erősíti ezt a szemléletet.

Az ADHD-val élők másképp érzékelik az időt – Kognitív kihívások és megoldási stratégiák

Az ADHD-val élők számára az idő érzékelése és kezelése komplex kihívás, amely speciális stratégiák alkalmazását teszi szükségessé a mindennapi életben.

Szkopofóbia: a szociális szorongás extrém formája

Miért érezzük néha úgy, mintha minden tekintetpár ránk szegeződne? A szkopofóbia a láthatóságtól való zsigeri félelem, amelynek gyökerei mélyebbre nyúlnak, mint azt elsőre gondolnánk.

A nyughatatlan elme, avagy csapongó gondolataink előnyös oldala

Attól függően, hogy milyen problémával állunk szemben, elménk elkalandozása akadályt gördíthet elénk, vagy segíthet új utakat találni.

A tehetség pszichológiája – Áldás vagy átok?

Egy tehetséges ember élete nem csupán siker, pénz és csillogás. A kiemelkedőség gyakran láthatatlan lelki árat követel. De vajon hogyan tesz pszichológiailag sebezhetővé a tehetség?

A sebezhetőség ereje – Miért fontos, hogy merjünk sérülékenynek mutatkozni?

Miért nem merünk sebezhetőnek mutatkozni? Lehet-e haszna annak, ha felvállaljuk a nehézségeinket, kétségeinket? Hogyan törekedhetünk a sérülékenységre?