Élet & Pszichológia

Digitális függőség: az internet foglyai vagyunk?

A digitális eszközök használata nélkül már nehezen elképzelhetőek a mindennapjaink. De hogyan válunk szabad felhasználókból digitális rabszolgákká?

Élet & Pszichológia

Az intellingens bélflóra: betegségeink kulcsa?

Az agy és a bélrendszer közötti összekapcsolódás felfedezése új utakat nyithat az egészségmegőrzés és a neurológiai betegségek kezelése terén. Ismerjük meg, hogyan formálhatja a jövőnket a bél-mikrobiom kutatásainak folyamatos fejlődése!

Személyiség

ADHD vagy „csak” a gyerekkori trauma hatása?

A tünetek hasonlósága miatt gyakran nehéz megállapítani, hogy ADHD-ról vagy gyermekkori traumák hatásairól beszélhetünk. Cikkünkben megmutatjuk, melyiket hogyan ismerhetjük fel.

Vallás & pszichológia

„Hogy örömötök teljes legyen!” – Hogyan tanít minket a húsvét a pszichológiai rugalmasságra?

húsvéti történet utat mutathat számunkra, hogyan viszonyuljunk kellemetlen, negatív érzelmeinkhez, és hogyan váljunk pszichológiailag rugalmasabbá.

Élet & Pszichológia

Így változott a pszilocibin, azaz a varázsgomba hatóanyagának megítélése és használata az őskortól napjainkig

Egyre többet hallani a pszilocibinnel kapcsolatos kutatási eredményekről. De lássuk, hogyan is alakult a varázsgombához való hozzáállás az évezredek során és milyen hasznot remélhet tőle az orvostudomány.

Élet & Pszichológia

Mi történik a pszichológusnál? – A tanácsadás és terápia folyamata

Napjainkban egyre nagyobb igény van arra, hogy jobban megismerjük a személyiségünket és a viselkedésünket alakító külső és belső tényezőket,. Erre kiváló lehetőséget teremt a pszichológiai tanácsadás. De mi történik pontosan egy ilyen alkalmon?

Pszichológus Szemmel

Kapitalista királynő vagy sebezhető fiatal? – A Taylor Swift-jelenség nyomában

Megállás nélkül szólnak a számai a rádióból, vele foglalkoznak a hírek, az éppen aktuális szerelmi életével vagy épp a teltházas koncertjeivel van elfoglalva a világ. Vajon mi a titka a sikerének?

Pszichológus Szemmel

Tévhitek és tények a Napóleon-komplexusról – Kővágó Pál szociálpszichológussal beszélgettünk

Dr. Kővágó Pál szociálpszichológussal folytattunk beszélgetést a Napóleon-komplexus pszichológiai hátteréről. Célunk a kisebbrendűségi érzés dinamikájának feltárása volt, valamint hasznos tanácsok megfogalmazása annak leküzdésére.

Élet & Pszichológia

Endometriózis – Minden tizedik nőt érinti, mégsem beszélünk róla eleget

Az endometriózis gyakori előfordulású kórkép, a testet és lelket egyaránt megterhelő tünetekkel jár. Cikkünkben röviden bemutatjuk a főbb jellemzőit és kitérünk a kezelés pszichológiai lehetőségeire is.