Élet & Pszichológia

Menni vagy maradni? – A mamahotel előnyei és hátrányai

Elfogadható-e, ha valaki a húszas évei végén is a szüleivel él, és nem is tervezi a különköltözést? Ennek a helyzetnek vizsgáltuk meg az előnyeit és a hátrányait.

Személyiség

Dupla diagnózis, dupla kihívás? Hallottál már az AuDHD-ról?

Tudod milyen, amikor két ellentétes szükséglet húz téged? Azok, akik ADHD-ban és autizmusban is érintettek, biztosan jól ismerik, milyen nehéz két pólus között egyensúlyozni. Ha kíváncsi vagy, mit takar ez a különleges állapot, olvass tovább!

Pszichológus Szemmel

Amikor elkél a gyors segítség – krízisintervenció a gyakorlatban

A krízisintervenció gyors és hatékony beavatkozást jelent, amely segít a krízisben lévő személyeknek visszanyerni mentális és érzelmi egyensúlyukat.

Sportpszichológia

Hajsza a győzelemért: a Forma–1 világa pszichológiai szemmel

Vajon milyen mentális háttérrel kell rendelkeznie egy Forma–1-es pilótának? Hogyan képesek a Foma–1 versenyzői a rettentő nyomás és veszély ellenére rajthoz állni?

Sportpszichológia

Mentális egészség felértékelődése az Olimpiai mozgalom tükrében

A mentális jóllét előtérbe kerülésével a sportszervezetek speciális akciótervekkel támogatják az élsportolók és olimpikonok felkészülését és mentális egészségének védelmét.

Egzisztenciális Pszichológia

4 ok, amiért ürességet érezhetünk – Hogyan kapcsolódik ez a borderline-hoz?

Az üresség érzése alattomos: egyszer csak ott van, és mindent elnyel. Nemcsak a borderline vezető tünete, hanem bárki átélheti. Nézzük, miért tör ránk!

Személyiség

A szégyen börtönében – Hogyan zár el minket saját magunktól?

A szégyent, ami mélyen belénk ivódott, még magunk elől is könnyebb rejtegetni. Olvass tovább, ha szeretnéd tudni, hogyan ismerheted fel, ha nap mint nap krónikus szégyennel küzdesz.

Munkapszichológia

Hogyan őrizhetjük meg mentális egészségünket egy mérgező munkahelyen?

Sok tényezőtől függ, hogy mennyire érezzük jól magunkat a munkahelyünkön. Vannak azonban körülmények, amelyeket nem tudunk megváltoztatni. Ilyenkor a legfontosabb kérdés az egyén számára, hogy mit tehet azért, hogy mégis kiegyensúlyozott maradjon.

Pszichológus Szemmel

Az Y generáció kedvenc játéka visszatért: A The Sims pszichológiai hatásai

Tanulhatunk-e a számítógépes játékokból? Mit adhat nekünk a The Sims sorozat?