Élet & Pszichológia
Tudjuk, hogy mitől lennénk boldogabbak, mégsem csináljukTudod, hogy futni kéne, mert attól jobb kedved lesz, mégis inkább a Facebook előtt ülsz?
Gyermekpszichológia
Jobban lekötheti a gyerekeket az e-book, mint a hagyományos könyvekA technikai eszközök már jelen vannak a gyermeknevelésben is, és egy tanulmány szerint, bizonyos formában előnyünkre is válhatnak: az e-könyvek tanító jellegű foglalkozásban betöltött hatását vizsgálták.
Élet & Pszichológia
„A boldogság nyelve” – jobban érezzük-e magunkat akkor, ha sok pozitív szót használunk?Boldogabbak-e azok az emberek, akiknek a szóhasználata hemzseg a pozitív tartalmaktól, és rosszabbul érzik-e magukat azok, akik a negatív szavakat is megengedik maguknak?
Gyermekpszichológia
Ami tökéletes, az nem valóságos – gondolatok egy pszichoanalitikus idézetérőlMiért fontos, hogy a haragunkat is kifejezhessük?
Gyermekpszichológia
„Rám is figyeljetek!” – Rákkal küzdő gyermekek testvérei meséltekA daganatos betegség diagnózisa mindig villámcsapásként hasít bele a család mindennapjaiba, ha pedig egy gyermek kapja a diagnózist, a helyzet talán még elviselhetetlenebb.
Élet & Pszichológia
A tekintet illúziója – nincs minden veszve, ha problémát jelent a szemkontaktusNemrégiben egy összefoglaló írásunkban olvashattatok a szemkontaktus kapcsolatteremtésben és kommunikációban betöltött fontos szerepéről.
Gyermekpszichológia
Milyen a jó konzultáció? – Avagy konzultációs típusok az iskolapszichológiábanA pszichológiai tanácsadás során a pszichológus legfőbb feladata, hogy a hozzá forduló kliens problémáját a fókuszban tartsa.