Jobb memória, élesebb figyelem és könnyebb tanulás? – Ezt teszi az agyaddal a mindennapos meditáció!

Napi néhány perces meditációgyakorlással is számottevő agyi változásokat érhetsz el, amelyek megkönnyíthetik a mindennapjaidat.

A pénz nem tesz boldoggá, de a hiánya megkeserítheti életünket? – A pénzügyi szorongás nyomában

Kézben tartani a pénzügyeinket néha nehézséget okozhat, vannak technikák azonban, amelyekkel enyhíthetjük szorongásunkat.

Tényleg annyira káros a társas alkoholfogyasztás?

Száraz november idején érdemes megvizsgálni alkoholfogyasztási szokásainkat. Vajon lehetnek-e előnyei a fogyasztásnak, és milyen feltételek mellett?

Álmok csapdájában – a maladaptív álmodozás hatása a mindennapokra

Álmodozni jó, de ne csak álmodd az életed, hanem éld meg minden pillanatát!

Az észlelési éberségről: miért van bizonyos dolgokra kihegyezve a figyelmünk?

Mi az, ami felkelti az érdeklődésünket, és éber figyelemre késztet? Hogyan befolyásolják agyunk automatikus torzításai a figyelmi észlelésünket?

Racionalitás? Félelem? Tudatosság? – Mi alapján szavazunk?

Miként választunk a különböző politikai jelöltek, pártok és ideológiák között? Hogyan hatnak ránk a különböző kampányok, és mit tehetünk, hogy a tudatosság talaján maradhassunk?

Amikor a múlt szégyene szíven üt: Miért támad ránk a cringe attack érzése?

A múlt szégyenletes pillanatai képesek bármikor felbukkanni, és elrontani a jelenünket. De vajon miért érezzük magunkat olyan kényelmetlenül, amikor ezek az emlékek előtörnek?

A halogatás lehet a depresszió tünete?

A problémákon való rágódás ahelyett, hogy a valódi megoldást segítené, súlyosbíthatja a depressziót, ami miatt aztán inkompetensnek érezhetjük magunkat ahhoz, hogy elvégezzük feladatainkat.

Miért tűnik úgy, hogy semmire sincs időnk?

Mi állhat a krónikus rohanás hátterében? A körülmények okolása helyett érdemes a saját hozzáállásunkat is megvizsgálni az időhiány kapcsán.