Tükröm, tükröm, mondd meg nékem: Ki a legboldogabb e vidéken?

Cikkünkből kiderül, kik a legboldogabbak a világon!

3 gondolkodási stratégia a sikeresebb és boldogabb élethez

A következetes tervezés és a megfontolt döntéshozatal kulcsfontosságúak a sikerhez, és gyakran komoly kihívás elé állítanak. Hogyan hozz jó döntéseket, hogyan tervezz, és közben hogyan engedd át magad néha a kreativitásnak? Ehhez adunk rendhagyó tippeket.

Vissza a vadonba – hogyan segíti testi-lelki egészségünket az ökopszichológia?

Az ökoterápiás kutatások azt mutatják, a szabadban töltött idő jelentősen hozzájárul testi-lelki egészségünk megőrzéséhez.

Hogyan szexeljünk – vagy inkább hogyan ne? Filmajánló

Három érettségi után álló fiatal lány bulizós élményeibe tekinthetünk bele.

Csendből a tettekig – szexualitás a nőgyógyászati daganatok után, a Mályvavirág Alapítvány képzésén jártunk

A daganatos betegségek felépülésének komoly része az egyén testi funkciói felett visszanyert kontroll mellett a szexuális egészség is.

A szexipar egyéni és társadalmi kérdései – A Széchenyi István Szakkollégium eseményén jártunk

„Minden pénzbeli tranzakcióval járó szexuális szolgáltatás a szexipar része. Ilyen például a pornó és a prostitúció” – mondta el Kacsur Adrienn szexuálpszichológiai szakpszichológus. Tudósításunk.

Digitális függőség: az internet foglyai vagyunk?

A digitális eszközök használata nélkül már nehezen elképzelhetőek a mindennapjaink. De hogyan válunk szabad felhasználókból digitális rabszolgákká?

Ahol a szükség, ott a segítség – vagy mégsem? Szorongató az önkéntesek pszichés támogatásának hiánya

Az Amigos a gyerekekért Alapítvány és a Mindset Pszichológia együttműködése az önkéntesek lelki egészségét helyezi középpontba.

Az intellingens bélflóra: betegségeink kulcsa?

Az agy és a bélrendszer közötti összekapcsolódás felfedezése új utakat nyithat az egészségmegőrzés és a neurológiai betegségek kezelése terén. Ismerjük meg, hogyan formálhatja a jövőnket a bél-mikrobiom kutatásainak folyamatos fejlődése!