Lehet jól panaszkodni? – avagy a panaszkodás természetéről

Általában menekülünk az állandóan panaszkodó emberek elől, de vajon lehetnek előnyei is ennek a fajta működésmódnak? Tudjuk a javunkra fordítani a zsörtölődést?

Menni vagy maradni? – A mamahotel előnyei és hátrányai

Elfogadható-e, ha valaki a húszas évei végén is a szüleivel él, és nem is tervezi a különköltözést? Ennek a helyzetnek vizsgáltuk meg az előnyeit és a hátrányait.

Ha visszamehetnék az időben… – Hogyan kezeljük a megbánást?

Miért foglalkozunk annyit a „mi lett volna, ha..." kérdéskörrel? Hogyan kerekedhetünk felül a múltbéli hibáinkon, és enyhíthetjük a megbánás érzését?

Egy erősebb én felépítése – A reziliencia átfogó megközelítése

A reziliencia dimenzióinak fejlesztése és összehangolása javítja az életminőséget, segít boldogulni a különböző életterületeken, és támogat a nehézségekkel való küzdelmekben.

Vajon a nők is fiatalabb társra vágynak? – Modern párkapcsolati preferenciák

Tényleg jobban vonzódnak a nők az idősebb férfiakhoz? Rövid távon milyen preferenciái lehetnek a nőknek a párválasztás terén? Hogyan alakulnak a párválasztási szokásaink?

A pop-pszichológia veszélyei 3 mítoszon keresztül

Naponta bombáznak minket pszichológiai tippekkel és infókkal– de vajon mi alapján hihetünk nekik? A pop-pszichológia egyszerre lehet inspiráló, de veszélyes is, ha kritikátlanul követjük.

A harag ereje – Hogyan válhat a dühünk a fejlődés forrásává?

Valóban „rossz" érzelem a harag? Csak negatív aspektusai vannak, vagy tudjuk esetleg a saját hasznunkra fordítani?

Krízis vagy trauma – Hogyan hatnak ránk az élet megpróbáltatásai?

A krízis és a trauma gyakran összekeveredik, pedig eltérő hatással vannak ránk, és különböző megközelítést igényelnek a feldolgozásuk során.

Elfogadni a változást – Testdiszmorfia a terhesség alatt

A terhesség alatt megjelenő testdiszmorfia nem ritka jelenség, és fontos, hogy beszéljünk róla. A várandósság nem csupán örömteli pillanatokat hoz, és ez teljesen rendben van.