A stressz nem pusztán kibírni való teher – megfelelő szemlélettel akár a teljesítmény katalizátorává is válhat.
Tolakodó gondolataink nem feltétlenül jeleznek mentális zavart, de hosszú távon megnehezíthetik az életünket.
Mi történik, amikor a mindennapi apró problémák a legrosszabb forgatókönyvekbe torkollanak? Ismerd meg a katasztrofizálás működését!
A kognitív torzítások, mint az apofénia és a klaszterillúzió, könnyen vezethetnek téves következtetésekhez és félreértésekhez az életünkben.
Az autista gyermeket nevelő szülők számos nehézséggel találják magukat szembe a mindennapok során. De milyen stratégiákkal növelhetik a lelki ellenálló képességüket és miként tudjuk mi segíteni őket?
Általában menekülünk az állandóan panaszkodó emberek elől, de vajon lehetnek előnyei is ennek a fajta működésmódnak? Tudjuk a javunkra fordítani a zsörtölődést?
Elfogadható-e, ha valaki a húszas évei végén is a szüleivel él, és nem is tervezi a különköltözést? Ennek a helyzetnek vizsgáltuk meg az előnyeit és a hátrányait.
Miért foglalkozunk annyit a „mi lett volna, ha..." kérdéskörrel? Hogyan kerekedhetünk felül a múltbéli hibáinkon, és enyhíthetjük a megbánás érzését?
A reziliencia dimenzióinak fejlesztése és összehangolása javítja az életminőséget, segít boldogulni a különböző életterületeken, és támogat a nehézségekkel való küzdelmekben.