A pszichológiai kísérletek, legyenek azok bizonyítottak vagy ellentmondásosak, mind hozzájárulnak az emberi viselkedés mélyebb megértéséhez.
Nehéz, de fontos téma. Milyen tényezők állnak a hátterében, és mit tehetünk a megelőzéséért? Az öngyilkosság kérdéskörét jártuk körül.
Érdemes-e teljesen betiltani a mobiltelefon használatát az iskolákban? Milyen negatív következményei lehetnek mindennek a tanárokra és diákokra nézve?
Vonzanak bennünket a bűntények, de ha túl sok ilyen jellegű műsort fogyasztunk, az mentális egészségünk kárára válhat.
Pszichológushoz nem csak krízishelyzetekben érdemes fordulni, hiszen segít az önismeretben és a személyes fejlődésben, ezért hosszú távon befektetés önmagunkba.
A zene képes megváltoztatni a hangulatunkat. A vidám dalok boldogabbá, míg a komorak szomorúbbá tehetnek minket. Mindezeken felül pedig az érzékelésünket is befolyásolhatják.
Mítosz, hogy a nők kognitív képességei csökkennek a szülés előtt és után.
A pletyka természetes része az emberi kommunikációnak és a társas kapcsolatoknak. Bár sokszor elítéljük, valójában hasznos lehet.
Ha úgy érezzük, a meditáció és a mindfulness nem nekünk való, akkor érdemes megismerkednünk a niksen holland életfilozófiával.