ADHD-val élni nem egyszerű, következményei életünk számos területén okozhatnak nehézségeket. Nem képeznek kivételt ez alól a párkapcsolatok sem. De vajon mit tehetünk az egészséges és tartós kapcsolatok kialakításáért és fenntartásáért?
Miért tűnik sokszor vonzóbbnak az új, mint a megszokott? A Coolidge-hatás megmutatja, hogyan hat az újdonság varázsa kapcsolatainkra – és hogyan használhatjuk ezt a tudást a hosszú távú szenvedély fenntartására.
Egy chatbot csupán imitálja a társas interakciót, a kapcsolat azonban egyoldalú marad a felhasználó és az MI között.
Egyre gyakrabban felmerülő téma a „situationship", amely egy elköteleződéstől mentes intim párkapcsolatot takar. De mik lehetnek az előnyei és a hátrányai, illetve hogyan tud tovább fejlődni ez a kapcsolati forma?
A válás érzelmileg rendkívül megterhelő időszak, így fontos, hogy megfelelő módon tudjuk támogatni szeretteinket.
Phubbingnak nevezzük az olyan társas szituációkat, amikor inkább figyel valaki a telefonjára, mint a beszélgetőpartnerére. Napjainkban egyre elterjedtebb jelenségről van szó, de vajon miért válik ez szokássá, és milyen hatással van ránk?
A mesterséges intelligencia témaköre összetett, és a vélemények megoszlanak a használatát illetően. Számos területen kínál új lehetőségeket, de mi történik akkor, ha a halált próbáljuk meg nem történtté tenni általa?
Bár mindannyian szembesülünk konfliktushelyzetekkel kapcsolatainkban, azok eltérő okokból jelenthetnek kihívást számunkra. Kötődési stílusunk például alapvetően meghatározza, milyen minták alapján működünk ilyen stresszes helyzetekben.
Vajon létezik tökéletes párkapcsolat?