Sokszor nem az a cél, hogy megoldjuk mások problémáit. Elég, ha érzelmi támogatást nyújtunk.
A traumát átélt személyek számára a megbocsátás nem mindig jelent gyógyulást, és gyakran káros hatásokkal is járhat.
Miről szól tulajdonképpen a csenddel való büntetés? Mikor és miért alkalmazzuk? Milyen hosszú távú hatásai lehetnek ennek a kommunikációs formának?
Tényleg ennyire nehéz elmosogatni vagy megírni egy e-mailt? Vagy csak kényelmesebb úgy tenni, mintha nem menne? A stratégiai inkompetencia alattomosan boríthatja fel a kapcsolati egyensúlyt. Tudd meg, hogyan ismerheted fel, és mit léphetsz ellene.
Miért olyan könnyű másra hárítani a felelősséget, és milyen hatással van ez a kapcsolatainkra? A cikk segít felismerni a blame-shifting jelenségét, megérteni az okait, és megtanulni, hogyan kezelhetjük hatékonyan – akár mi alkalmazzuk, akár elszenvedjük.
Ezt a manipulatív technikát alkalmazó személyt elégedettséggel tölti el, hogy hatalma lehet a másik élete felett azáltal, hogy újból és újból visszacsalogatja őt magához.
A vigasztalás művészete nem mindig egyszerű: fontos, hogy az adott személy szükségleteit figyelembe véve nyújtsunk segítséget.
Nemcsak az fájdalmas, hogy kénytelenek vagyunk belátni: a másik végig átvert minket, hanem el kell gyászolnunk a vágyott, belengetett jövőt és azt az időt is, amit egészen eddig azzal töltöttünk, hogy tápláltuk magunkban a reményt.
Milyen jelei vannak, amikor egy kapcsolatban tartósan eltolódnak a hatalmi viszonyok, és az egyik fél a másik pszichés jóllétének kárára folyamatosan határsértéseket követ el?