Élet & Pszichológia
Az észlelési éberségről: miért van bizonyos dolgokra kihegyezve a figyelmünk?Mi az, ami felkelti az érdeklődésünket, és éber figyelemre késztet? Hogyan befolyásolják agyunk automatikus torzításai a figyelmi észlelésünket?
Munkapszichológia
Készülj fel a munkaerőpiaci változásokra!Magyarország legnívósabb HR-szakmai rendezvényén megismerheted az aktuális munkaerőpiacot alakító trendeket és folyamatokat, miközben sok égető kérdésre is választ kapsz.
Munkapszichológia
Z generációsok, figyelem: Így törjetek be magabiztosan a munkaerőpiacra!Pályakezdő vagy, és nem tudod, hogyan találd meg álmaid állását, vagy éppen pályadöntés előtt állsz? Csalódtál, és pályamódosításon gondolkodsz? Akkor ez az esemény neked szól!
Sportpszichológia
„Amikor gyalogolok, önmagamat kísérem, kettő vagyok" – Hogyan támogatja a rendszeres séta a mentális egészségünket?Mikor sétáltunk utoljára csak úgy, a séta kedvéért? Talán épp itt lenne az ideje!
Gyermekpszichológia
Akik már nem sírnak – a magukra hagyott csecsemők világaVajon milyen hatással lehet a gyerekekre, ha a szüleiktől, a szerető családi otthontól távol nőnek fel? Milyen nehézségekkel kell megbirkózniuk a kórházban magukra hagyott csecsemőknek?
Személyiség
Miért nem bírom abbahagyni? – A viselkedéses függőségek nyomábanA viselkedési addikciók olyan függőségi formák, ahol nem pszichoaktív szerek, hanem bizonyos tevékenységek váltják ki a függőséget.
Egzisztenciális Pszichológia
A létezés felfedezése – recenzió Rollo May egzisztenciális pszichológus első magyarul megjelent könyvérőlMiként válhat a szorongás a belső növekedés eszközévé, és hogyan segíthet a válság az életünk mélyebb megértésében? Rollo May gondolatai az egzisztenciális pszichoterápiáról.
Kapcsolataink
Szorongva keresed a közelséget, vagy inkább távolodva védekezel?Bár mindannyian szembesülünk konfliktushelyzetekkel kapcsolatainkban, azok eltérő okokból jelenthetnek kihívást számunkra. Kötődési stílusunk például alapvetően meghatározza, milyen minták alapján működünk ilyen stresszes helyzetekben.
Gyermekpszichológia
Fekete pont az autonómiára – Hogyan bünteti az iskola az önálló gondolkodást?Vajon az iskolai fegyelmezés valóban a tanulók fejlődését szolgálja, vagy inkább gátolja őket abban, hogy önállóan, motiváltan és kreatívan bontakoztassák ki képességeiket?