Kapcsolataink

Tudom, hogy mit érzek. Lehetek őszinte?

Őszinteségre vágyunk párkapcsolatunkban, családunkban, barátságainkban, mégis kevesen tudjuk úgy csinálni, hogy az hosszú távon mindannyiunk számára építő legyen.

Gyermekpszichológia

Hatékony kommunikáció – a sikeres önérvényesítés rejtelmei

Amikor azzal küszködünk, hogy megmondjuk, mit szeretnénk, amikor úgy érezzük, hogy kihasználnak a munkahelyen: akkor jöhet jól, ha tudjuk alkalmazni az asszertivitást, az önérvényesítő kommunikációs stílust.

Kapcsolataink

A vágy, ami távolságban születik

A belga származású pszichoterapeuta, Esther Perel munkája során azzal foglalkozik, milyen feszültség húzódik a kapcsolatokban a biztonság iránti igényünk (szeretet, összetartozás, közelség) és szabadság iránti igényünk (erotikus vágy, kaland, távolság) között.

Gyermekpszichológia

Hogyan mondjam? - Hatékony kommunikáció nehéz helyzetekben

Sokunkkal megtörténhet, hogy érezzük, fontos lenne kiállni álláspontunk, céljaink mellett, de elakadunk a megvalósításnál.

Személyiség

Mondjam vagy ne mondjam? Visszajelzések és határsértések kapcsolatainkban

Kapcsolatainkban addig minden simán szokott menni, amíg a felek hasonlóan gondolkoznak, ugyanarra vágynak vagy a megszokott szerepek mindenkinek megfelelnek.

Élet & Pszichológia

A konstruktív veszekedés művészete

Bár a veszekedés a legtöbb emberben negatív képeket kelt, szögezzük le: építő viták márpedig vannak, sőt, azt is megkockáztatjuk, hogy szükségesek egy kiegyensúlyozott kapcsolat működéséhez. 

Élet & Pszichológia

Megfigyellek – Az objektivitás elsajátítása

A megfigyelés mechanizmusa akkor is működik, ha éppen nem érzékeljük, nem tudunk róla.