Az a nézet, hogy a vezetői pozíció betöltésére igazán csak egy férfi lehet alkalmas, szerencsére egyre kevésbé állja meg a helyét a legtöbb közegben.
A passzív-agresszió – főleg, ha egy hierarchiában fölöttünk álló személlyel szemben jelenik meg bennünk – egy védekező mechanizmus.
Személyiség
Agresszív nárcizmus – a sikeresen mérgező vezetőA mérgező vezető fogalma (angolul: toxic leader) népszerűvé vált az utóbbi években, és minden olyan vezető-beosztott interakcióra alkalmazzák, ahol a beosztott (többnyire huzamosabb ideig, ismétlődően) sérül a kapcsolatban.
Összerezzenünk, ha belép az ajtón?
Ha valakinek volt már tapasztalata olyan felettessel, aki leginkább az „Ördög Pradát visel” című film Mirandájára hasonlított, könnyen azt gondolhatja: ezek az emberek élvezik, ha fitogtathatják hatalmukat.
„A vezetői kompetenciák közül, az egyik legnehezebben fejleszthető a döntési képesség” – kezdte előadását a Dél-alföldi Talentum Akadémián dr. Somosi Mariann, a Miskolczi Egyetem Gazdaságtudományi Kar dékánja július 21-én.
Személyiségünk vagy esetleg korábbi rossz tapasztalataink miatt sokan kellemetlennek éljük meg, ha kérnünk kell bármit is.
Legtöbbünk legalább egy agresszív/hatalmaskodó főnökkel találkozik karrierje során – állítják a szakemberek.
A közép- és felsővezetők szintjén sokkal több nárcisztikus személyiséggel találkozhatunk, mint bárhol máshol.