Gyermekpszichológia
Túlreagáljuk a serdülőkort? Nagyon úgy néz ki! Pedig néhol nem is létezik...A serdülő-, kamasz- vagy tinédzserkor definíció szerint a pubertással kezdődő és a felnőtté válással végződő fejlődési szakasz, amely nagyjából tizenegy-tizenkét éves kortól tizennyolc-tizenkilenc éves korig tart.
Gyermekpszichológia
Gubancok: avagy a kamasz lányok támogatása a felnőtté válás hét állomásán – könyvajánló„A legtöbb szülő előre szorong lánya tinédzseréveitől: az érzelmi hullámvasúttól, a kiszámíthatatlan viselkedéstől, a hisztiktől és ajtócsapkodástól, na meg persze az ezer veszélyt rejtő kamaszbuliktól.
Gyermekpszichológia
„Az első szerelem úgyis elmúlik!” – Serdülő párkapcsolat szülői szemmelSzülőként nem egyszerű megbarátkozni a gondolattal, hogy kamasz gyermekünk érdeklődni kezd a párkapcsolatok, szexualitás iránt és könnyen elhagyhatja szánkat a fent említett mondat.
Személyiség
Elcserélt szerepek a családbanHogyan okozhat gondot egy túlságosan szoros anya-lánya kapcsolat?
Személyiség
Lehet anya a legjobb barátnőm?Sokak kedvence volt a 2000-es évek sikeres családi sorozata, az itthon [simple_tooltip content='eredeti címén Gilmore Girls']Szívek szállodája [/simple_tooltip] címen közismert családi vígjáték széria, amely a kamasz lányát egyedül nevelő anya, és lánya kalandokban gazdag mindennapjait mesélte el.
Személyiség
Álarc mögött – ki vagyok én? II. részSzerencsés esetben fiatal felnőtt korra találunk legalább egy olyan biztonságos közeget, ahol fel tudjuk, fel merjük vállalni magunkat, ahol a persona nem hasonulás, hanem azonosulás útján működik.
Személyiség
Álarc mögött – ki vagyok én? I. részVeled is előfordult már olyan, hogy teljesen mást gondoltál magadról, mint amit mások láttak belőled?
Élet & Pszichológia
Mikor vagyunk „készek”? - Az identitáskrízisek dinamikája„A fiatal felnőttek a legnormálisabb emberek a világon, szeretetteljesek és liberálisak” - mondta Dr. Lisznyai Sándor a XX.