Sportpszichológia
Pszichológiai útmutató olimpikonoknakMilyen tudatos vagy tudattalan stratégiákat alkalmaznak a sportolók a versenyeken a győzelem érdekében?
Munkapszichológia
Hogyan térj vissza mentálisan a nyaralásból a munkába?A nyári vakációból való visszatérés a normál kerékvágásba sokak számára megterhelő feladat, de mit tehetünk azért, hogy megkönnyítsük magunk számára az átzsilipelődést?
Gyermekpszichológia
Akik sokszor háttérbe szorulnak – Ünnepeljük az édesapákat!Az apai szeretet ugyanolyan nagy hatással van a gyermekek fejlődésére, mint az anyai szeretet.
Gyermekpszichológia
Alternatív kezelési módszer ADHD-s gyerekeknek: a zeneterápia előnyeiA zene nemcsak kellemes kikapcsolódást nyújthat, hanem számos betegség, például az ADHD esetében is hasznos lehet.
Pszichológus Szemmel
TikTok terápia: Amikor az öndiagnosztizálás virális leszMa már nemcsak előnyös oldalunkat osztjuk meg online, hanem pszichológiai nehézségeinket, akár mentális zavarunkat is. Vajon milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, ha pszichológiai ismereteinket a közösségi médiából szerezzük?
Élet & Pszichológia
Mindfulness a hétköznapokban – egy új megközelítésA mindfulness magazinos praktikái megtévesztőek, mert azt sugallják, hogy a gyakorlatoktól varázsütésre megváltozik az életünk, pedig ennél bonyolultabb a helyzet.
Élet & Pszichológia
A „kevésbé súlyos” evészavarok kezelése komolyabb kihívást jelentene az anorexiánál?A kevésbé súlyos evészavarokban érintetteknek hasonló fizikai tünetekkel és lelki terhekkel kell megküzdeniük, mint az ismert bulimia vagy anorexia esetén, ám a homályos diagnosztikai leírások nem segítenek a felismerésben.
Személyiség
Körülöttem forog a világ! Vagy mégsem? – A main character szindróma jelenségeBár a main character szindróma okozhat problémát, előfordulhat, hogy olykor mégis hasznos lehet számunkra.