Személyiség

Dupla diagnózis, dupla kihívás? Hallottál már az AuDHD-ról?

Tudod milyen, amikor két ellentétes szükséglet húz téged? Azok, akik ADHD-ban és autizmusban is érintettek, biztosan jól ismerik, milyen nehéz két pólus között egyensúlyozni. Ha kíváncsi vagy, mit takar ez a különleges állapot, olvass tovább!

Kapcsolataink

Hoovering, avagy a nárcisztikus lebegtetés 7 árulkodó jele

Ezt a manipulatív technikát alkalmazó személyt elégedettséggel tölti el, hogy hatalma lehet a másik élete felett azáltal, hogy újból és újból visszacsalogatja őt magához. 

Kapcsolataink

„Hidd el, fantasztikus dolgok várnak ránk" – a nárcisztikus jövőhamisításról

Nemcsak az fájdalmas, hogy kénytelenek vagyunk belátni: a másik végig átvert minket, hanem el kell gyászolnunk a vágyott, belengetett jövőt és azt az időt is, amit egészen eddig azzal töltöttünk, hogy tápláltuk magunkban a reményt.

Személyiség

Elkerülő kötődés vagy nárcizmus? Ezekre a jelekre figyelj!

A nárcizmus és az elkerülő kötődési mód között gyakran elmosódnak a határok, ezért fontos tisztázni a köztük lévő alapvető különbségeket és hasonlóságokat.

Élet & Pszichológia

A harag ereje – Hogyan válhat a dühünk a fejlődés forrásává?

Valóban „rossz" érzelem a harag? Csak negatív aspektusai vannak, vagy tudjuk esetleg a saját hasznunkra fordítani?

Személyiség

Miért és mitől tabu az önegyüttérzés?

Az önegyüttérzés segíthet abban, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben, de sokan ki sem próbálják, cikinek vagy feleslegesnek tartják.

Élet & Pszichológia

Krízis vagy trauma – Hogyan hatnak ránk az élet megpróbáltatásai?

A krízis és a trauma gyakran összekeveredik, pedig eltérő hatással vannak ránk, és különböző megközelítést igényelnek a feldolgozásuk során.

Kapcsolataink

Mindig egy hullámhosszon – Toxikus vagy előnyös egy párkapcsolatban?

Vajon tényleg annyira tökéletes, ha egy pár tagjai minden helyzetben ugyanúgy gondolkodnak, éreznek és léteznek? A kutatások szerint ez korántsem olyan biztos...