Sportpszichológia
Minek egy edzőnek pszichológus?A sportversenyek hősei egyértelműen a játékosok: ők aratják le a babérokat, őket élteti a közönség, az ő arcuk kerül az újságok címlapjára.
Az utánpótlássport háromszöge közismert: a sportoló-edző-szülő kapcsolat harmonikus működése alapvető fontosságú ahhoz, hogy a gyermek élvezze a sportot és sikerre találjon benne.
Sportpszichológia
A mozgás mint személyiségfejlesztő tényezőEgyedül vagy csoportban, szabadtéren vagy teremben, profi vagy amatőr sportolóként, fiatal vagy idős korban?
Sportpszichológia
ADHD-val a sportban – mire figyeljünk oda edzőként?Adott egy kisgyerek, aki egyfolytában izeg-mozog, fészkelődik, nem tud megülni a helyén.
Sportpszichológia
Mester és tanítványa – a fiatalkori sportoló-edző kapcsolatA jövőbeli sportkarrier megalapozása sokszor gyerekkorban kezdődik.
Sportpszichológia
Egységben az erő! – Csapatsport és kohézióHa egy csapaton belül nincs meg a „kémia” a játékosok között, akkor hiába tudhat a sorai között kiemelkedő egyéniségeket a gárda, az esetleges eredmények ellenére sem tapasztalhatják meg a sikert.
Sportpszichológia
Autizmussal a sportpályán: mire figyeljünk?Az „autizmus” szó ma már egyértelműen a köztudatban él, amely egyrészt a növekvő előfordulási aránynak, másrészt az olyan nagy hatást kiváltó, széles körben ismert alkotásoknak is köszönhető, mint az 1988-ban megjelent Esőember című film.
Sportpszichológia
Miben segítheti Hosszú Katinkát az, hogy férje egyben az edzője is?A sportteljesítmény szempontjából kritikus fontossággal bír a sportoló és edzője közötti viszony, amely ha nem megfelelő, jelentősen csökkenti a valószínűséget arra, hogy a sportoló hosszú távon és magas szinten eredményes legyen.
Sportpszichológia
Gyermekkori sport, avagy a fejlődésbe tett befektetésRengeteg helyről hallani, hogy a rendszeres sporttevékenység milyen jó hatással van szervezetünkre – kortól függetlenül.