Élet & Pszichológia
Manipulatív kedvesség − hogyan ismerjük fel a passzív-agressziót?Ha valaki kritizál vagy megsért minket, az fájhat, de legalább pontosan tudjuk, hogy mi és miért esik rosszul.
Élet & Pszichológia
Miért népbetegség hazánkban a magas vérnyomás?Magyarországon a vezető halálokok között tartjuk számon a kardiovaszkuláris, tehát a szív- és érrendszeri megbetegedéseket (KSH, 2016).
Személyiség
„Nem haragudhatok, de bűntudatom lehet” – a helyettesítő érzelmekIsmerőseinkre gondolva bizonyára eszünkbe jutnak olyan emberek, akiket az állandó düh és harag, a folyamatos szomorúság, vagy éppen a mosoly és az öröm állapota jellemez, ugyanakkor ezeket a kifejezett érzelmeket nem érezzük arányosnak, hitelesnek, az aktuális helyzetre adott autentikus válasznak.
Személyiség
A három méreg, mely megronthatja kapcsolatainkatA buddhisták elképzelése szerint létezik egy samsara nevű jelenség, mely a lét örök körforgását jelenti.
Élet & Pszichológia
Tíz pszichológiai tévhit, aminek (lehet) te is bedőltél, I. részBizonyos értelemben mind „amatőr pszichológusok” vagyunk, hiszen életünk minden napján próbáljuk megérteni, hogy a körülöttünk élők – és mi magunk – mit, miért teszünk, érzünk az adott helyzetben.
Kapcsolataink
Megbocsátani csak egyszer kell, haragudni viszont minden áldott nap„Kinek mondjam el vétkeimet,
Kapcsolataink
„A fájdalom az életem” – a testi-lelki folyamatok kölcsönhatása a krónikus fájdalombanMagyarországon a lakosság több mint egyharmada szenved valamilyen krónikus fájdalomban, mely komoly testi, lelki és társas megterhelést jelent a beteg számára.
Személyiség
Mindjárt felrobbanok! Miért vagyunk ok nélkül dühösek?Gyakran érezzük dühösnek magunkat.
Tudta, hogy a „kampány” szó hadjáratot jelent? A plakátozók elültetik a félelmet, haragra gerjesztenek, amelyek hatásaként agresszívakká válunk.