Élet & Pszichológia
Racionalitás? Félelem? Tudatosság? – Mi alapján szavazunk?Miként választunk a különböző politikai jelöltek, pártok és ideológiák között? Hogyan hatnak ránk a különböző kampányok, és mit tehetünk, hogy a tudatosság talaján maradhassunk?
Kapcsolataink
Te phubbolsz engem?! – Amikor közénk áll a technológiaPhubbingnak nevezzük az olyan társas szituációkat, amikor inkább figyel valaki a telefonjára, mint a beszélgetőpartnerére. Napjainkban egyre elterjedtebb jelenségről van szó, de vajon miért válik ez szokássá, és milyen hatással van ránk?
Személyiség
Hogyan birkózzunk meg a bántó kritikával?A bennünket érő kritika kezelése sokszor nem egyszerű. Cikkünkben arra keressük a választ, mit tehetünk ilyen helyzetekben, hogyan kezelhetjük jól a minket ért kritikát?
Sportpszichológia
„Amikor gyalogolok, önmagamat kísérem, kettő vagyok" – Hogyan támogatja a rendszeres séta a mentális egészségünket?Mikor sétáltunk utoljára csak úgy, a séta kedvéért? Talán épp itt lenne az ideje!
Személyiség
A pszichológiai tanácsadás útvesztői – Miért nem érzem a fejlődést?Mit tehetünk, ha elakadást észlelünk a pszichológiai tanácsadás során?
Személyiség
Túljárni egy machiavellista eszén? – 7 kérdés és 7 válasz a machiavellizmusról„A legjobban úgy lehet az emberekkel bánni, ha azt mondjuk nekik, amit hallani akarnak."
Élet & Pszichológia
Visszatérő kínos pillanataink, avagy mi is az a „cringe attack”?Jutott már eszedbe mindenféle előzmény nélkül olyan régi esemény, amely kínosan érintett? Vajon mi okozhatja ezeket az emlékbetöréseket, és mit tehetünk ellenük?
Sportpszichológia
Kalandra fal! – A kalandterápia előnyeiA kalandterápia számos formáját különíthetjük el, azonban mindegyik alfaja rengeteg pozitívummal gazdagíthatja az életünket.
Élet & Pszichológia
Mindenki szorong, de van, aki túlszorong – Pszichológusunk, F. Takács István a Brain BaronF. Takács István előadásának központi témája a szorongás volt, de közben kitért az énállapotokra, a teljesítménykényszerre és az önismeret fontosságára is.