A modern világ sodrásában könnyen érezhetjük magunkat elveszettnek, munkánkban és kapcsolatainkban elidegenedettnek. Miért vált ez a jelenség általánossá, és mit tehetünk azért, hogy újra kapcsolódjunk önmagunkhoz és a környezetünkhöz?
A halálfélelem az egyik legmélyebben gyökerező szorongásforrásunk.
Hogyan juthatunk el a teljesebb boldogsághoz? Cikkünkből kiderül!
Miként válhat a szorongás a belső növekedés eszközévé, és hogyan segíthet a válság az életünk mélyebb megértésében? Rollo May gondolatai az egzisztenciális pszichoterápiáról.
Farkas Vera előadásában rávilágított, hogy a kiégés megelőzése komoly versenyelőnyt jelent a munkaerőpiacon.
Habár rendhagyó koncepcióihoz szükség lesz a nyitottságra, de az Elfogadás és Elköteleződés Terápia hatékony megoldást kínál a szorongásra és a fájdalmakkal való megküzdésre.
A rák súlyos és traumatikus esemény a beteg személy és hozzátartozói életében egyaránt. Azonban a negatív fizikai és pszichés tényezők mellett bizonyos szinten akár pozitív megéléseket és fejlődést is hozhat.
A halál az életünk része. Vagyis az kellene, hogy legyen. Mégis próbáljuk elkerülni, hogy egyáltalán gondolni kelljen rá, vagy netán beszélni róla. Egyszer azonban eljön az a pont, amikor muszáj tudomást vennünk arról, hogy az élet véges.
A gyász feldolgozása szempontjából nagy jelentősége van annak, hogy el tudunk-e köszönni attól, akit elveszítettünk.