Élet & Pszichológia

Szőrösen vagy szőrtelenül? – A szőrtelenítés mögöttes tartalmára hívja fel a figyelmet egy új mozgalom

Hallottál már a Januhairy mozgalomról? Eláruljuk, a szőrnél, avagy szőrtelenítésnél jóval többről van szó. Cikkünkben a kampány mögöttes tartalmának jártunk utána.

Élet & Pszichológia

Idén többet sportolok! Hogyan tartsuk be az újévi fogadalmunkat?

Az újévi fogadalmak közt gyakran szerepel az, hogy több mozgást iktassunk be az életünkbe. De vajon hogyan lehet tényleg eredményes ez az elhatározás?

Élet & Pszichológia

Ha macskát tartok, skizofréniás leszek?

Mi lehet az összefüggés a macskatartás és a skizofrénia között? Egy átfogó ausztrál kutatás érdekes eredményeit ismertetjük.

Kapcsolataink

Te hogy szeretsz? – Értékek és érzések szerepe a kapcsolatokban

Cikkünkben arra keressük a választ, hogy milyen értékek és érzések szükségesek ahhoz, hogy minél tartalmasabbnak és kielégítőbbnek éljük meg a társas kapcsolatainkat, milyen tényezők alakítják a szeretet élményét?

Kapcsolataink

Hogyan szeressünk ki valakiből? – Gondolkodási stratégiák volt partnerünk elengedéséhez

Szinte mindenki találta már magát olyan szituációban, amelyben nehezére esett a szakítás után elengedni a partnerét, viszonzatlan szerelem gyötörte vagy éppen nem tudott kilépni egy diszfunkcionális kapcsolatból. Egy friss kutatás arra keresi a választ, m

Munkapszichológia

A munkahelyi mentorálás – A módszer, amivel nemcsak a munkavállaló, de a vállalat is fejlődhet

Egyre inkább beigazolódni látszik, hogy a munkaerő megtartása és a munkavállalók fizikai és mentális jóllétének biztosítása, mindennél fontosabb lehet. Ehhez nyújt eszközt a mentorprogram bevezetése.

Élet & Pszichológia

Mitől válunk lelkileg sérülékenyebbé?

Izgalmas kérdés, hogy mi az oka annak, hogy egyik ember kisebb nehézségek esetén is kritikus lelkiállapotba kerül, míg mások testi és lelki egyensúlya súlyos tragédiák átélése során sem borul fel tartósan. Vajon mitől függ lelki sérülékenységünk?

Munkapszichológia

Nem mindegy, mikor és hogy tartasz szünetet! – Így pihenj a hatékonyság érdekében

Néha azon kaphatjuk magunkat, hogy órákon keresztül fel sem álltunk az asztalunktól. De vajon mennyi ideig tudunk ténylegesen fókuszálni és mikor érdemes szünetet tartanunk? Nézzük meg, mit mond erről a tudomány!

Gyermekpszichológia

Zsiráfnyelv az iskolában – Az erőszakmentes kommunikáció előnyei

Az erőszakmentes kommunikáció alkalmazása, tanítása és fejlesztése az iskolákban hozzájárulhat az osztályok összetartozás-érzéséhez, közösségformáló hatása pedig segíthet a problémák és konfliktusok megoldásában. Hogyan? Cikkünkből kiderül!