Élet & Pszichológia
Az apai ösztön nyomábanKultúránkban sokat hallunk az anyai ösztönről, keveset az apai ösztönről. Vajon miben különbözik az apai és az anyai gondoskodás? Mennyiben tér el egymástól az apai és az anyai agy? Milyen hatásai vannak a gondoskodó apának a gyermek fejlődésére?
Személyiség
Rosszkedvünk tele – avagy miért vagyunk szomorúak télen?A szezonális depresszió, bár rendkívüli nagy pszichés terhet jelent, éppen ezért segítette őseink túlélését. De hogyan lehetséges ez?
A párválasztás kérdésköre a pszichológia egyik legnépszerűbb témája.
Élet & Pszichológia
Miért sértő nekem, ha nem hívhatlak meg egy kávéra? – Személyes kapcsolataink az evolúciós pszichológia tükrébenViselkedésünk jelentős része tudattalan mechanizmusok alapján megy végbe. Vajon milyen ősi rendszerek vezérlik a másokkal való kapcsolatainkat? Hogyan lehet a segítségünkre, ha tudatában vagyunk ezeknek a folyamatoknak?
Élet & Pszichológia
„Ma sem csináltam semmit” – A semmittevés pszichológiájaMindannyiunknak ismerős az érzés, hogy legszívesebben semmit nem csinálnánk egész nap.
Élet & Pszichológia
Honnan tudjam, mit érzel? – A társas észlelés alapjaiVajon hogyan tudjuk észlelni egymás belső állapotát? Honnan tudjuk, hogy a másik ember mit érez? Cikkünkben egy lenyűgöző képességünket, a társas észlelést járjuk körül.
Élet & Pszichológia
Kusza érzelmeink nyomában, avagy az evolúció kontármunkája – Dr. Mérő László írása„A történet, amelyet el fogok mesélni, talán nem pontosan így esett meg, de segít megérteni, mire jutott a pszichológia tudománya az érzelmek kutatásában az utóbbi 20-25 évben”.
„A pszichológusi közösségszervezés egyik fő akadálya az, hogy a bölcsészkaron vagyunk, miközben nem vagyunk bölcsészek” – állítja Prof.
Kapcsolataink
Flört a barlangban – az evolúciós pszichológia a „szingliségről”A világ nyugati felén egyre elterjedtebb az egyedülálló életmód.