Kapcsolataink
„Na elmész te a...“ – A káromkodás jótékony hatásairólA magyar nyelv sok szempontból különleges.
Élet & Pszichológia
Az elutasítás megsemmisítő ereje – miért fáj ennyire és mit tehetünk ellene?Mi a közös az életünk során tapasztalt számtalan kisebb-nagyobb elutasításban?
Pszichológus Szemmel
Pszichológus Szemmel – egy kiállításról, ami ablakot nyit a világra„Oly korban éltem én e földön, mikor az ember úgy elaljasult, hogy önként, kéjjel ölt, nemcsak parancsra.” Az idei év World Press Photo kiállításának, aminek először a Magyar Nemzeti Múzeum ad otthont, akár ez az örökérvényű Radnóti-idézet is lehetne a kulcsmondata.
Gyermekpszichológia
„Megvágom magam azért, hogy ne fájjon” – az önsebzésrőlApró karcolások a karon és a combon, amelyek a hosszúujjú pulóver és a hosszúnadrág által gondos takarásban vannak, azonban viselőjén örökké nyomot hagynak.
Élet & Pszichológia
Az égető fájdalomból egy hűsítő jeges világba – a virtuális valóság mint hatékony fájdalomcsillapító eszközA fizikai fájdalom észlelésében jelentős szerepet játszanak a pszichológiai tényezők is.
Pszichológus Szemmel
Pszichológus Szemmel – Frida Kahlo szenvedéssel és fájdalommal teli élete a vásznonFrida Kahlo vita nélkül a XX. század egyik legmeghatározóbb női művésze, akinek minden egyes alkotása betekintést enged egy szenvedélyes, ugyanakkor semmihez sem fogható fájdalmakkal küzdő nő lelkének útvesztőibe.
Élet & Pszichológia
„Itt maradtam utánad a saját fejemben” – a köddé vált szerelmek nyomábanA társkeresés intenzív érzelmekkel teli hullámvasútján a reményteli várakozás és a kiábrándult csalódottság váltogatja egymást.
Kapcsolataink
A test a lélek tolmácsa? – Tüneteink nyomábanA test és lélek kölcsönhatásai végigkísérik a gyógyítás történelmét az ókortól napjainkig.
Személyiség
Mit üzen a testünk?De valóban képesek vagyunk érzékelni testünk jelzéseit, valódi szükségleteinket?