Élet & Pszichológia
„Amikor egyedül vagyok, nem létezem” – magány nélkül nem lehet kapcsolódni?Akárhány barátunk van, és akármennyire közelinek érezzük magunkhoz őket vagy a családunkat, időnként mindenkinek szembe kell néznie a magánnyal.
Személyiség
Egy értelmes élet – Irvin D. Yalom, a terapeuta, aki belenézett a NapbaA halál gondolata a legtöbb embert szorongással tölti el.
Nemrég jelent meg a Park Kiadó gondozásában Irvin D.
Gyermekpszichológia
„Anya, egyszer majd én is meghalok?” – a gyerekek halálfogalmáról„Anya, egyszer majd én is meghalok?” A kérdés, amitől sok szülő retteg.
Élet & Pszichológia
Élet érzelmek nélkül? – Avagy hogyan értsük meg az alexitímiát?A klinikai kórképek között először 1967-ben Peter Sifoneos nyomán jelent meg a vágyakozás vagy a saját vágyak átélésének képtelenségét jelentő alexitímia.
Személyiség
Együtt önmagunkért! – A gyógyító közösségek erejeA terápiás közösség csodája abban rejlik, hogy független életünk többi területétől.
Személyiség
„Kapcsolatok” futószalagon – miért hajszoljuk a kalandokat elköteleződés helyett?Mindannyiunk baráti körében akad egy örök agglegény, aki randit randira halmoz, de alig láthatjuk kétszer ugyanazzal a hölggyel.
Személyiség
Igazán szeretni – miért olyan nehéz a szükségletmentes szeretet?Hogyan szerethetünk valakit azért, amilyen, nem pedig azért, amit számunkra nyújthat?
Személyiség
„Szeress engem, hogy létezhessek!” – Az elszigeteltségtől való félelem hatása a kapcsolatainkraMiért igényeljük párunk állandó értékelését a boldogságunkhoz?