Személyiség
Túlgondolom, tehát jó barát vagyok? – Az overthinking előnyeiGyakran csak a túlgondolás árnyoldalát emeljük ki, pedig léteznek olyan előnyei is, amik jó hatással lehetnek emberi kapcsolatainkra.
Kapcsolataink
Megvásárolható-e a szerelem? – Költekezés és Valentin-napAz ajándékozás megerősíti a kapcsolatot, jelzi a felek számára, hogy fontosak a másiknak. De vajon hogyan befolyásolja az ajándékozás a kapcsolatainkat és mennyire befolyásolja a költekezésünket a szerelem ünnepe? Cikkünkből kiderül!
Kapcsolataink
Te hogy szeretsz? – Értékek és érzések szerepe a kapcsolatokbanCikkünkben arra keressük a választ, hogy milyen értékek és érzések szükségesek ahhoz, hogy minél tartalmasabbnak és kielégítőbbnek éljük meg a társas kapcsolatainkat, milyen tényezők alakítják a szeretet élményét?
Kapcsolataink
Váratlan levertség intimitás idején – Avagy mi is az a posztkoitális diszfória?Intim kapcsolataink fontos része a szexualitás, melyhez azonban nem csupán pozitív megélések társulhatnak. Mi állhat az indokolatlan negatív érzelmi állapot, azaz a posztkoitális diszfória hátterében?
Kapcsolataink
Együtt jobb – Egy könyv a baráti kapcsolatok megértéséhez és elmélyítéséhezMin múlik baráti kapcsolataink alakulása? Hogyan hatnak életünkre a barátságaink? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket boncolgat Marisa G. Franco pszichológus Együtt jobb, a baráti kapcsolatok pszichológiája című művében.
Élet & Pszichológia
Beszéljünk gordonul! – A hatékony kommunikáció és konfliktuskezelésKapcsolataink ápolása érdekében fontos tudnunk, hogyan tudjuk hatékonyan beazonosítani a problémáinkat, és hogyan fogalmazzuk meg igényeinket, hogy a konfliktusok helyett együttműködést eredményezzen a kommunikációnk.
Vallás & pszichológia
Másokra és magamra is tekintettel lenni – Önérvényesítés a gyakorlatbanÉletünk során olykor különböző szerepekben is helyt kell állnunk. Hogyan tudunk kapcsolataink minőségét megőrizve másokra és magunkra is tekintettel lenni? Erre segít választ adni az asszertív kommunikáció.
Gyermekpszichológia
Négy alapszükséglet, ami meghatározza az önértékelésedAz emberi kapcsolatainkra, önértékelésünre és még sok minden másra hatással van a gyerekkori alapszükségleteink kielégítettségének minősége. A gyerekkorunk megismerése segíthet megérteni berögzült viselkedéseink okait, s így a változást is elősegítheti.
Kapcsolataink
Elvárás, igény, szükséglet? – kapcsolati elvárásainkrólAz elvárások személyközi kapcsolataink szerves részét képezik. De mely elvárások minősülnek ideálisnak, avagy kevésbé optimálisnak? Cikkünkben a kapcsolati elvárások kérdését boncolgatjuk.