Kapcsolataink

(Pár)kapcsolati konfliktuskezelési kisokos

A konfliktus nem feltétlen rossz. Nem mindegy azonban, hogyan állunk hozzá. Ha konstruktív céllal konfrontálódunk, az annak a jele, hogy szeretnénk jobbá tenni a kapcsolatot.

Élet & Pszichológia

Még nem késő! – Ezzel az egy tippel sokkal békésebb lehet a karácsonyod!

Miért veszekedünk annyit a karácsonyi szezonban, amikor ennek az időszaknak a békéről és az együttlétről kéne szólnia? Mit tudunk tenni ellene? Egyetlen izgalmas tipp a békésebb karácsonyért!

Gyermekpszichológia

Elvált szülők karácsonya – Hogyan csináljuk jól?

Még ha békés volt is az elválás, akkor is számos kihívással nézhetünk szemben szülőként az ünnepek közeledtével. Cikkünkben tanácsokat adunk ahhoz, hogy a karácsony mindenki számára örömteli maradhasson!

Kapcsolataink

„Szeretetbe csomagolt” kellemetlen mondatok – Hogy kezeljük a kéretlen karácsonyi kérdéseket?

Cikkünkben arra keresünk megoldásokat, hogyan kímélhetjük meg egymást és saját magunkat az ünnepi összejövetelek során gyakran elhangzó kellemetlen mondatoktól és az azokból fakadó konfliktusoktól.

Gyermekpszichológia

Zsiráfnyelv az iskolában – Az erőszakmentes kommunikáció előnyei

Az erőszakmentes kommunikáció alkalmazása, tanítása és fejlesztése az iskolákban hozzájárulhat az osztályok összetartozás-érzéséhez, közösségformáló hatása pedig segíthet a problémák és konfliktusok megoldásában. Hogyan? Cikkünkből kiderül!

Sportpszichológia

Nem csak edző! – Mi a pályán és az annak szélén álló sikeres kapcsolatának titka?

A közös munka hatékonysága sokszor azon múlik, hogy a sportoló és az edző miként tudják az eltérő szerepeket és a hozzájuk kapcsolódó különböző célokat vagy elvárásokat összeegyeztetni.

Élet & Pszichológia

Beszéljünk gordonul! – A hatékony kommunikáció és konfliktuskezelés

Kapcsolataink ápolása érdekében fontos tudnunk, hogyan tudjuk hatékonyan beazonosítani a problémáinkat, és hogyan fogalmazzuk meg igényeinket, hogy a konfliktusok helyett együttműködést eredményezzen a kommunikációnk.

Kapcsolataink

Miért nem értjük egymást? – (Pár)kapcsolati konfliktusok másképpen

Konfliktusaink nagy része abból fakad, hogy nem értjük egymás igényeit, rosszul reagálunk társunk jelzéseire.

Gyermekpszichológia

Kire bízhatom ma a gyerekem? – A szociális háló szerepe a gyereknevelésben

A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.