Élet & Pszichológia
Gondoltad volna, hogy önmagunk és érzelmeink ismerete lehet legfőbb segítőnk?Vajon miért annyira fontos eligazodnunk a mindennapok érzelmi homályában?
Élet & Pszichológia
Intelligencia és kreativitás – létezik egyik a másik nélkül?Sokan gondoljuk úgy, hogy a kreatív emberek biztosan nagyon intelligensek is. Egy új elméletet kitalálni, mint Einstein tette a relativitás-elmélettel, kreativitásra és kiemelkedő intelligenciára vall. Éppen ezért gondolhatjuk, hogy ez visszafelé is működ
Kapcsolataink
A szomorúság művészetet szül? – A kreativitás és a negatív érzelmek kapcsolataOlykor lehet olyan érzésünk, hogy az emberek életük legsötétebb időszakaiban a leginkább aktívak különböző művészi tevékenységekben.
Pszichoaktív
„Mikor ő ehhez a méreghez nyúlt, öntudatlanul is tudta, hogy a kisebb veszélyt választja a nagyobb helyett”A szerfüggőség multifaktoriális természetéből adódóan több, az addiktológiai munkában alkalmazott munkamodell is ismert.
Kapcsolataink
A Mikulás tényleg létezik?! – A fantázia szerepe gyermekkorbanVajon jó, ha gyermekünk hisz a Mikulásban?
Kapcsolataink
Inspiráló nők és a pszichológia 5. rész – Joós AndreaJoós Andrea biológiatanár, tudománykommunikációs szakember, tréner és, ahogy egy kollegája nevezte el innovatív módszereit, az élménybiológia úttörője. Elhíresült Ted talkjában arról beszél, hogy „tanárnak lenni márpedig menő”. Ezen kívül a Szívtetkó és S
Gyermekpszichológia
Miért nyaraljunk vízparton? – avagy a víz hatása gyermekeinkreGyakran tapasztalhatjuk, hogy gyermekünket órákig ki sem lehet szedni a vízből, vagy már hosszú ideje a parton homokozik.
Élet & Pszichológia
Miért fontos a kreatív öngondoskodás?Mindannyiunknak vannak nehezebb időszakai.
Élet & Pszichológia
Nézzünk a maszkok mögé! – A koronavírus-helyzettel járó fejlődési lehetőségekMíg a vírus elől maszkok alá bújunk, addig a miatta kialakult helyzet rákényszerít minket arra, hogy minden eddig hordott álarcunktól és szerepünktől megváljunk, és lecsupaszítva nézzünk szembe a problémával.