Élet & Pszichológia
Picasso elcsúfított istennői – amikor a művészet fegyverré válik„Számomra csak kétféle nő létezik: istennő vagy lábtörlő” – vallotta Pablo Picasso, és nem volt nehéz átcsúszni a szemében az egyik szerepből a másikba.
Élet & Pszichológia
5 film, ami nemcsak jó, de téged is jobbá teszA történetek kultúrától függetlenül számos különböző formában vesznek minket körül – papíron, színpadon, élőszóban és persze a filmvásznon.
Élet & Pszichológia
A sors olykor kegyetlen múzsa – Frida Kahlo, Munch és Magritte trauma ihlette művészetérőlA festmények nemcsak művészettörténeti szempontból elemezhetőek, az alkotásoknak pszichológiai jelentésük is van, a festő és a mű közötti szubjektív viszonyról mesélnek.
Élet & Pszichológia
5 egyszerű módszer, hogy kreatívabb legyél 2018-ban!A kreativitás korában élünk, amikor egy jó ötlettel bármi eladható és a tényszerű tudásnál sokszor fontosabb az újszerű, innovatív látásmód.
Élet & Pszichológia
Avantgárd és pszichoanalízis – mi baja volt Freudnak a szürrealizmussal?A szürrealizmus és a pszichoanalízis egyaránt a világháborúktól és a társadalmi változásoktól terhes, kulturálisan tobzódó XX. század elejének szülöttjei.
Élet & Pszichológia
A skizofrénia és a művészet határánElőfordul, hogy érzéseinket és gondolatainkat legpontosabban az alkotás folyamatán keresztül tudjuk kifejezni.
Élet & Pszichológia
Dorian Gray keleti utazása – a tudatosság paradoxonjai a képzőművészetbenAz alkotás az anyagi és szellemi világ találkozásának tere.
Élet & Pszichológia
Az öndestruktív versengésAnnak méregetése, hogy ki hány méter mélyre tud szabad tüdővel lemerülni, arról szól, kinek van a legnagyobb pénisze – hangzott a pszichoanalitikus interpretáció Luc Besson, A nagy kékség című filmjében megjelenő két búvár versengéséről Fülöp Mártától, a művészet és pszichoanalízis kapcsolatáról tartott pénteki előadásán.