Élet & Pszichológia
Ahol a zene hatni képes – interjú Paár Julianna zeneterapeutávalA zene rendkívül komplex élményt nyújthat, akár aktívan, akár passzívan kerülünk vele kapcsolatba.
Élet & Pszichológia
Bob Marley, a béke harcosa – Hogyan hozhat a zene békét?Miként formál közösségeket a zene? Hogyan teremthet egy dal békét? Bob Marley példáján keresztül foglalkozunk a zene béketeremtő erejével.
Élet & Pszichológia
Hangold egészségesre az agyad! – Védekezz zenével a demencia ellenAz egész életen átívelő zenélés – hangszeren való játék vagy épp kórusban éneklés – segíthet a demencia elkerülésében és elősegítheti az agy egészségének megőrzését.
Élet & Pszichológia
Triplázás a Puskásban – Hogyan mozdít meg tömegeket Azahriah?Azahriah, az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő fiatal egymást követő három napon tölti majd meg a Puskás Arénát. Erre magyar zenész még nem volt képes hazánkban – különösen 21 évesen.
A családok egészségtelen mintái hozzájárulhatnak a negatív belső üzenetekhez, amelyeket a gyermekek felnőttkorukban hordozhatnak.
Élet & Pszichológia
Csellók és neuronok - a zene neuropszichológiájaMiért élvezzük a zenét? Miért jelent kedvenc dallamunk hasonló örömet, mintha egy édes krémesbe harapnánk? Ismerkedjünk meg a zene neuropszichológiájával!
Élet & Pszichológia
Zenei intelligencia – Létezik, vagy sem?Mozart, Beethoven, vagy épp Liszt Ferenc tehetséges volt, vagy sokkal inkább zeneileg intelligens? Vajon, ha az összes dalt és kottát megjegyezzük, akkor zeneileg műveltté válunk, és intelligensebbek is leszünk?
Sportpszichológia
Zene füleimnek – hogyan varázsoljuk jobbá edzéseinketVajon hogyan befolyásolja az edzésünket, ha közben zenét hallgatunk? Cikkünkből kiderül, milyen hatással van ránk a zene.
A ritmus, a zene már az emberiség hajnala óta része az életünknek. Hat ránk, de a hangulatunktól is függ, hogy éppen milyen zenére vágyunk. De vajon érdemes-e, vagy szabad-e lehangoltan szomorú zenét hallgatni?