Amióta emberi kapcsolatok léteznek, bántalmazás is létezik. A kérdést mégis tabu övezi. Ma mégis milyen formáit érhetjük tetten? Hogyan hat mindez ránk, és mit tehetünk?
Gyermekpszichológia
Haraggal szeretni – mindent a dezorganizált kötődésrőlSokan fedezhetünk fel kapcsolatainkban időről időre bökkenőket, nehezen átugorható akadályokat vagy visszatérő mintázatokat.
Kapcsolataink
„Ez maga a börtön, és én szabad akarok lenni" − könyvajánlónkA regény egy középkorú családanya, Vera történetét meséli el. Lássuk, mit tudunk meg róla, és miért lehet érdemes, a kezünkbe venni ezt a könyvet.
Élet & Pszichológia
Gyógyítva betegítelek – a Münchhausen by proxy-szindrómárólAz utóbbi időben megszaporodtak az olyan filmek, sorozatok, melyek a Münchhausen by proxy-szindrómát mutatják be.
Gyermekpszichológia
Amikor elvész a kontroll – agresszió az iskolábanAz agresszió mindig is jelen volt az iskolákban.
Kapcsolataink
A szerelem fogságában? – a Stockholm-szindróma rejtélyeiMit éreznénk, ha egyszer valami miatt fogságba kerülnénk?
Hogyan épül be valaki az alvilágba?
Gyermekpszichológia
Segítség, zaklatnak! – Mit tehetünk az online zaklatással szemben?Mindennapi életünket jelentősen megkönnyíti és egyszerűbbé teszi az a fejlett technológia, amiben élünk.
Gyermekpszichológia
Bullying, avagy az iskolai bántalmazás pszichológiájaAz iskolai bántalmazás (bullying) továbbra is napirenden van, és fontos, hogy beszéljünk róla, hiszen amellett, hogy az áldozatok felnőtt korukig cipelhetik terheit, az egész közösségre hatással van, részei a szemlélők és a tanárok is.