Zárt ajtók – A Szilágyi-ügy margójára

Az alábbi cikk témája nem a Szilágyi családban történt események, hanem azok lecsapódása a médiában, és ez utóbbinak egyszerű szociálpszichológiai jelenségeken keresztüli értelmezése.

Kapcsolataink

Az iskolai bántalmazás I. rész – Hogyan ismerjük fel a bántalmazó viselkedést?

A bullying egy veszélyes magatartásforma, amely a gyermekek lelki egészségét és személyiségfejlődését veszélyezteti. Cikkünk első részével az iskolai bántalmazás felismerésében szeretnénk segítséget nyújtani.

Kapcsolataink

Az elrabolt gyermekkorról – Az érzelmi vérfertőzés

A Covert Emotional Incest (CEI), tehát a rejtett vagy érzelmi vérfertőzés a gyermekbántalmazás egy fajtája. De hogyan és mikor fordulhat elő ilyesmi?

Kapcsolataink

A pszichopátia működése kapcsolatainkban

A pszichopata kifejezés stigmaként terjedt el a köztudatban. Amikor valamilyen furcsa, tőlünk idegen viselkedést látunk, pszichopatának tituláljuk, miközben ez egy komoly személyiségzavar. Cikkünkben utánajárunk a pszichopata működésmódnak.

Bántalmazó kapcsolatok akkor és most

Amióta emberi kapcsolatok léteznek, bántalmazás is létezik. A kérdést mégis tabu övezi. Ma mégis milyen formáit érhetjük tetten? Hogyan hat mindez ránk, és mit tehetünk?

Gyermekpszichológia

Haraggal szeretni – mindent a dezorganizált kötődésről

Sokan fedezhetünk fel kapcsolatainkban időről időre bökkenőket, nehezen átugorható akadályokat vagy visszatérő mintázatokat.

Kapcsolataink

„Ez maga a börtön, és én szabad akarok lenni" − könyvajánlónk

A regény egy középkorú családanya, Vera történetét meséli el. Lássuk, mit tudunk meg róla, és miért lehet érdemes, a kezünkbe venni ezt a könyvet.

Élet & Pszichológia

Gyógyítva betegítelek – a Münchhausen by proxy-szindrómáról

Az utóbbi időben megszaporodtak az olyan filmek, sorozatok, melyek a Münchhausen by proxy-szindrómát mutatják be.

Gyermekpszichológia

Amikor elvész a kontroll – agresszió az iskolában

Az agresszió mindig is jelen volt az iskolákban.