Személyiség
Lehet egészséges a nárcizmus?Milyen a nárcizmus spektruma? Mi jellemző a skála különböző pontjain elhelyezkedőkre?
Kapcsolataink
Térképezd fel az egészségedet!Manapság egyre holisztikusabban közelítjük meg az egészségünket, és számos helyzetben felismerjük a befolyásoló tényezők összetett rendszerét.
Személyiség
Stressz és stressz között is van különbség! – A jótékony stressz hatásaiTudjuk, hogy a stressz, a feszültség negatív hatással van mind a testi, mind a mentális egészségünkre. De valóban egyoldalú ősellenségként kell tekintenünk rá?
Sportpszichológia
Ép testben ép agy – mozgással az egészséges öregedésértAz Európai Unióban a 60 év felettiek megközelítőleg 7 százaléka szenved a demencia valamely formájától. Van azonban egy módszer, amellyel akár 40%-kal csökkenthetjük a a kialakulásának kockázatát. Mit kell ehhez tennünk? Cikkünkből kiderül!
Személyiség
„Nincs időm pihenni” – A szabadidőnkről való gondolataink hatása mentális egészségünkreMilyen hatással lehet egészségünkre, ha a szabadidőre időpazarlásként tekintünk? Befolyásolják-e szabadidővel kapcsolatos elképzeléseink, hogy mennyire tudjuk élvezni azt?
Személyiség
Madarat tolláról, egészségem kapcsolataimrólAz egészségünk sokkal összetettebb, mint elsőre gondolnánk, és nem csak a helyes táplálkozással és testmozgással áll kapcsolatban. A napi egy almán túl a szoros kapcsolataink is távol tartják az orvost. Kíváncsi vagy, hogyan?
Már szinte közhely, hogy túlhajszolt és rohanó világunkban egyre fontosabbá válik a pihenés és a megfelelően eltöltött szabadidő.
Élet & Pszichológia
Egészségmegőrzés, meditáció, önvédelem - Miért érdemes tai chi-t gyakorolni?Egy boldogabb és egészségesebb életért a tai chi-val: hogyan tesz hozzá testi-lelki jóllétünkhöz ennek a különleges ősi mozgásformának a gyakorlása? Tudj meg többet a tai chi-ról!
Sportpszichológia
Mindenhonnan a legrosszabbat, belőled a legjobbat – így néz ki a CrossfitEgy sport, amit nem akarsz abbahagyni, és ami nem akar abbahagyni téged.