Vallás & pszichológia

Segítség a segítőknek – Hogyan vegyünk részt aktívan egy rászoruló támogatásában?

Előfordult már Veled, hogy észrevettél valakit, aki segítségre szorult, mégsem segítettél neki? A bámészkodó hatás az a jelenség, amikor minél többen tudnának segíteni egy rászorulónak, annál kevesebben teszik. Miért cselekszünk így?

Személyiség

Bolondok háza vagy a gyógyulás záloga? – A magyar pszichiátria mai helyzete és rövid története

A mentális betegségekről beszélni ma már nem ciki, sokkal inkább trendi. Annál kevesebb szó esik azonban a gyógyulás egyik fő kapuját jelentő intézményéről: a pszichiátriáról. Cikkünkben a mai pszichiátriai rendszer kialakulásának történetét járjuk körbe.

Gyermekpszichológia

A szoptatási énhatékonyság – Képes leszek táplálni a gyermekem?

A szoptatási énhatékonyság kapcsolatba hozható az önértékeléssel és az énhatékonyság érzésével, illetve befolyásolja az édesanya szoptatási szokásait. Rendkívül fontos, mégis keveset beszélünk róla. Mit takar a fogalom pontosan? Cikkünkből kiderül.

Miért hiperoptimisták a gyerekek?

A kutatók szerint a kisgyermekek azért hajlamosak hiperoptimizmusra, mert sokkal kevesebbet tanulnak a rossz eredményekből, mint az idősebbek.

Élet & Pszichológia

Az apai ösztön nyomában

Kultúránkban sokat hallunk az anyai ösztönről, keveset az apai ösztönről. Vajon miben különbözik az apai és az anyai gondoskodás? Mennyiben tér el egymástól az apai és az anyai agy? Milyen hatásai vannak a gondoskodó apának a gyermek fejlődésére?

Sportpszichológia

Minél többet izzadsz a pályán, annál kevesebbet vérzel a csatában. Mentális formaidőzítés a sportban 1. rész

Hogyan készüljünk a formaidőzítésre fejben? Milyen technikák eszközök állnak rendelkezésre? Mik lehetnek az elkerülendő buktatók a felkészülésnél. Cikksorozatunkban ezeket a témákat járjuk körül.

Élet & Pszichológia

Jung emlékház - Élménybeszámoló

Otthonunk sokat elárul rólunk: hogyan alakítjuk ki az életterünket, milyen körülmények között érezzük jól magunkat. Nincs ez másképp neves pszichológusok lakóhelyével kapcsolatban sem. A svájci Jung Házban jártunk Küsnachtban.

Élet & Pszichológia

Egy csipet mazochizmus – avagy miért szeretjük a csípős ételeket

Világszerte egyre nagyobb népszerűségnek örvend a csípős ételek fogyasztása. Ezek az ételek azonban könnyedén okozhatnak fájdalmat. Tulajdonképpen min múlik, hogy szeretjük, vagy éppen utáljuk a csípős ételeket?

Kapcsolataink

Tüzes viták vs. csenddel verés – Melyiket viseljük rosszabbul?

Ha hidegen bánnak velünk, az még egy heves veszekedésnél is nagyobb lelki fájdalmat okoz. Vajon miért félelmetesebb számunkra, ha levegőnek néznek, mintha kiabálnak velünk?