Élet & Pszichológia
„Ha akkor tudtam volna, amit most tudok” – jó tanácsok fiatalabb önmagunknakVisszanézve sokszor olyan banálisnak tűnnek azok a döntések, problémák és szívfájdalmak, amik néhány évvel ezelőtt megkeserítették az életünket.
Gyermekpszichológia
Életünk nyolc szakasza: személyiségünk alakulásának szintjei és lehetséges kimeneteleiA pszichológia története során számos híres és népszerű elmélet született az emberi személyiség fejlődésének folyamatáról.
Sportpszichológia
Hogyan segíti a sport a személyiségünk formálódását?Nem csak a testet és a lelket edzi, hanem a személyiségünket is alakítja a sport. Önfegyelmet, kitartást, együttműködést, és megannyi mást tanulhatunk még belőle. Nézzük meg, hogyan történik mindez!
Kapcsolataink
Megoldás lenne elfelejteni mindent, amit az öregedésről tudunk? – Tisza Kata könyvét ajánljukAz Egyedül – A szerethető öregedés felé c. könyv egy hiánytémával foglalkozik. Tisza Kata regénybe foglalt doktori kutatása egy olyan problematikát jár körül, amelynek szakirodalma igencsak szegényes: az időskort.
Személyiség
Mit taníthat nekünk a Karácsonyi Ének? - Dickens pszichológiájaDickens örökzöld regényének rejtelmeit járjuk körül a kötődés az érzelmek és a jövőnk alakíthatósága szempontjából.
Gyermekpszichológia
Az új gyerekkor nem jó gyerekkor?Mindennapi életünk tempója egyre kevésbé van összhangban a gyermeki fejlődés lendületével. Mit válthat ki ez a gyermekekből? És hogyan segíthetünk nekik visszarázódni saját fejlődési ütemükbe?
Több tanulmány is vizsgálja a sport tanulásra gyakorolt sokrétű hatását.
Személyiség
„Mit tehetek magamért?" – Nyolc tipp mentális egészségünkértEgy olyan hosszantartó krízishelyzetben, amilyen a tavaly január óta húzódó pandémia, normális, hogy időről időre ránk tör a szorongás, a magányosság vagy a tehetetlenség érzése.
Gyermekpszichológia
Pápá pelenka! Gyakorlati tippek a sikeres szobatisztasághozA nyugati társadalomban jelentősen kitolódott a szobatisztaság kezdete az elmúlt hetven évben.