Gyermekpszichológia
Visszautasított szülők – Miért viselkedhet „tiszteletlenül” a felnőtt gyermek?Fájdalmas lehet, ha felnőtt gyermekünk eltávolodik tőlünk, de vajon milyen okok állhatnak a hátterében?
Kapcsolataink
A nárcisztikus szülők 5 „szabálya”Hogyan nevelik gyermekeiket a nárcisztikus szülők? Milyen nehézségekkel kell szembenézniük a gyerekeiknek?
Gyermekpszichológia
Így nyugtasd meg dacos gyermeked néhány perc alatt!Hogyan teremthetünk szülőként nyugalmat, együttműködést és kapcsolatot a gyerekekkel minden korosztályban?
Gyermekpszichológia
Akik már nem sírnak – a magukra hagyott csecsemők világaVajon milyen hatással lehet a gyerekekre, ha a szüleiktől, a szerető családi otthontól távol nőnek fel? Milyen nehézségekkel kell megbirkózniuk a kórházban magukra hagyott csecsemőknek?
Kapcsolataink
Gyerekek nélkül otthon – Az üres fészek szindrómaAz üres fészek szindróma a családi élet természetes velejárója. Ahogyan a saját életünk, úgy a családé is változik, ez pedig magában foglalja azt is, amikor a gyerekek elhagyják a családi fészket.
Gyermekpszichológia
A gyerek az első – Lépések egy gyerekközpontú válásértEgy válás önmagában is sok nehézséggel jár, de ha egy gyerek is érintett, a legfontosabb, hogy ő ne sérüljön.
Gyermekpszichológia
Hiányjel a gyermekkorban: Milyen hatással van a szülő börtönbüntetése a gyermek lelkére?A letöltendő börtönbüntetés nemcsak a fogvatartott életére gyakorol közvetlen hatást, hanem a környezetére is, különös tekintettel a családjára, a gyermekeire.
Személyiség
Parentifikáltak gyerekként? 3 dolog, amire figyelj felnőttként!Mire érdemes figyelnünk parentifikált felnőttként, hogy kiegyensúlyozott kapcsolatokat ápolhassunk másokkal? A cikkből megismerheted azt a három tényezőt, ami hozzájárulhat a parentifikáció hatásainak csökkentéséhez.
Gyermekpszichológia
A szoptatás pszichológiai hatásaiA csecsemő az anyatejjel szívja magába a fejlődéséhez szükséges tápanyagokat, de ez nem jelenti azt, hogy tápszeres táplálással ne lehetne egészséges és boldog gyereket nevelni.