Kapcsolataink
Gyerekek nélkül otthon – Az üres fészek szindrómaAz üres fészek szindróma a családi élet természetes velejárója. Ahogyan a saját életünk, úgy a családé is változik, ez pedig magában foglalja azt is, amikor a gyerekek elhagyják a családi fészket.
Gyermekpszichológia
A gyerek az első – Lépések egy gyerekközpontú válásértEgy válás önmagában is sok nehézséggel jár, de ha egy gyerek is érintett, a legfontosabb, hogy ő ne sérüljön.
Gyermekpszichológia
Hiányjel a gyermekkorban: Milyen hatással van a szülő börtönbüntetése a gyermek lelkére?A letöltendő börtönbüntetés nemcsak a fogvatartott életére gyakorol közvetlen hatást, hanem a környezetére is, különös tekintettel a családjára, a gyermekeire.
Személyiség
Parentifikáltak gyerekként? 3 dolog, amire figyelj felnőttként!Mire érdemes figyelnünk parentifikált felnőttként, hogy kiegyensúlyozott kapcsolatokat ápolhassunk másokkal? A cikkből megismerheted azt a három tényezőt, ami hozzájárulhat a parentifikáció hatásainak csökkentéséhez.
Gyermekpszichológia
A szoptatás pszichológiai hatásaiA csecsemő az anyatejjel szívja magába a fejlődéséhez szükséges tápanyagokat, de ez nem jelenti azt, hogy tápszeres táplálással ne lehetne egészséges és boldog gyereket nevelni.
Személyiség
10 árulkodó jel, hogy sokat kritizáltak gyerekkorodbanA felnőttkori önbizalomhiány, negatív énkép és önkritikus hajlam gyakran visszavezethető a kritikus szülői viselkedésre.
Gyermekpszichológia
Ne félj, beszélj! – miért fontos beszélgetni a gyerekekkel az érzésekről?Miért fontos a gyermekeinkkel az érzelmekről beszélgetni? Milyen előnyeink származhatnak ebből? Hogyan segíthetjük az érzelmi fejlődést?
Gyermekpszichológia
Alternatív kezelési módszer ADHD-s gyerekeknek: a zeneterápia előnyeiA zene nemcsak kellemes kikapcsolódást nyújthat, hanem számos betegség, például az ADHD esetében is hasznos lehet.
Gyermekpszichológia
Digitális szülőség – Hogyan neveljünk gyereket az internet korában?Melyek a digitális nevelés nehézségei? Mit érdemes szem előtt tartani, miközben az internet világában próbáljuk navigálni a gyermekeinket? Hogyan lehet biztonságban egy gyermek a kibertérben?