Kapcsolataink
Hogyan játsszunk kisbabánkkal? Játékos útmutató szülőknekA játék minden gyermek természetes önkifejező eszköze, mely alapvető fontossággal bír.
Élet & Pszichológia
Rendszeren kívül – diagnózison innen és túlIdőnként minden gyermek próbára teszi a szüleit vagy az éppen aktuálisan jelen lévő, érte felelős felnőttet.
Élet & Pszichológia
Miért meséljünk, hogy meséljünk?A mesék egyedülálló módon képesek megragadni a gyerekek gondolkodását és fantáziáját, ezért fontos szerepet töltenek be fejlődésükben.
Gyermekpszichológia
Építkező gyerekek – mit fejleszt a LEGO és a DUPLO?Ki ne játszott volna kiskorában szívesen LEGO vagy DUPLO kockákkal: egész világok, családok élete elevenedhetett meg az építőkockák által, amibe aztán órákig bele lehetett feledkezni.
Kapcsolataink
A pedagógusok, szülők és diákok triásza – tudósítás Kozma-Vízkeleti Dániel előadásárólKozma-Vízkeleti Dániel kiképző család-pszichoterapeuta és klinikai szakpszichológus.
Gyermekpszichológia
Kisgyerekek nagy kiborulások – avagy kulcs a gyermeki tudathozA kisgyerekek nagyon szerethetők, ám még a legnyugodtabb természetű „hercegnők” és „hercegek” is képesek időnként túráztatni az idegrendszerünket.
Gyermekpszichológia
Miért fontos, hogy hagyjuk a gyerekeket szabadon játszani?Ahogy elkezdődött a szünet, máris táborok színes választéka várja a gyerekeket, a sporttábortól kezdve a robotikáig vagy videózásig számtalan programmal tölthetik ki a nyarat.
Gyermekpszichológia
Szorongás az iskolában – mit tehetünk ellene?A szorongás jelei az iskolában nemcsak azok lehetnek, ha a gyerek leblokkol feleléskor, vagy nagyon visszahúzódó, hanem az is, ha agresszív, dühkitörései vannak.
Sportpszichológia
Sportszülő: áldás vagy átok? – Tudósításunk a Magyar Edzők Társaságának konferenciájárólLegyen szó akár egy vesztes meccs feldolgozásáról, biztatásról, versenyről versenyre szállításról, a szülők fontos szerepet játszanak a fiatal sportolók versenykarrierjében.