Személyiség
10 árulkodó jel, hogy sokat kritizáltak gyerekkorodbanA felnőttkori önbizalomhiány, negatív énkép és önkritikus hajlam gyakran visszavezethető a kritikus szülői viselkedésre.
Gyermekpszichológia
Ne félj, beszélj! – miért fontos beszélgetni a gyerekekkel az érzésekről?Miért fontos a gyermekeinkkel az érzelmekről beszélgetni? Milyen előnyeink származhatnak ebből? Hogyan segíthetjük az érzelmi fejlődést?
Gyermekpszichológia
Alternatív kezelési módszer ADHD-s gyerekeknek: a zeneterápia előnyeiA zene nemcsak kellemes kikapcsolódást nyújthat, hanem számos betegség, például az ADHD esetében is hasznos lehet.
Gyermekpszichológia
Digitális szülőség – Hogyan neveljünk gyereket az internet korában?Melyek a digitális nevelés nehézségei? Mit érdemes szem előtt tartani, miközben az internet világában próbáljuk navigálni a gyermekeinket? Hogyan lehet biztonságban egy gyermek a kibertérben?
Élet & Pszichológia
„Olyan szervezetet építünk, amilyen világban élni szeretnénk” – beszélgetés Forgács-Fábián Sárával és Partos BencévelBeszélgetés az Amigos és a Mindset alapítóival arról, miért fontos, hogy a rászorulók mellett az önkéntesekhez is elérjen a pszichológiai segítség.
Személyiség
Eseménymeghívó: Az Esőemberen túl: az autizmus bámulatos sokszínűségeVárunk szeretettel minden érdeklődőt május 17-én dr. Madarassy-Szűcs Anna gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvos előadására, amely az autizmussal élők gondolkodási, érzékelési, észlelési jellegzetességeibe enged bepillantást. Meghívó.
Gyermekpszichológia
Üveggyerekek – Hogyan támogathatjuk a neurodivergens vagy krónikus beteg gyermekek testvéreit?Az üveggyerekek gyakran érzik úgy, hogy átnéznek rajtuk. De mit tehetünk, hogy ez ne így legyen?
Élet & Pszichológia
Ahol a szükség, ott a segítség – vagy mégsem? Szorongató az önkéntesek pszichés támogatásának hiányaAz Amigos a gyerekekért Alapítvány és a Mindset Pszichológia együttműködése az önkéntesek lelki egészségét helyezi középpontba.
Személyiség
ADHD vagy „csak” a gyerekkori trauma hatása?A tünetek hasonlósága miatt gyakran nehéz megállapítani, hogy ADHD-ról vagy gyermekkori traumák hatásairól beszélhetünk. Cikkünkben megmutatjuk, melyiket hogyan ismerhetjük fel.