Gyermekpszichológia

Zöld pulcsis amigók Miskolcon! – A barátság ereje hamarosan az ország összes gyermekonkológiai osztályán gyógyít

2024 tavaszától már Miskolcon is jelen lesznek a kórházban fekvő gyermekek mellett az Amigos a gyerekekért Alapítvány önkéntesei, így az összes magyarországi gyermekonkológiai osztályon működnek majd.

Gyermekpszichológia

Jó az, ha „ügyes” vagy? – Hogy dicsérjünk jól?

A gyerekeknek roppant nagy szükségük van a megerősítésre, dicséretre, pozitív visszajelzésekre. De vajon mik azok a szempontok, amelyeket követnünk kell, ha igazán jót akarunk a gyerekeinknek?

Gyermekpszichológia

Stresszel a gyermekünk az iskolában? – Így segíthetünk neki!

Szülők és gyerekek egyaránt változatos módon viszonyulhatnak a tanuláshoz és az iskolai életben fellépő stresszes szituációkhoz. Cikkünkben az iskolai tanulmányokhoz társuló stressz csökkentéséhez szeretnénk néhány támpontot adni.

Személyiség

Az érzelmek letiltásának eredménye: szorongás és alacsony önértékelés

Már gyerekként megtanuljuk, a környezetünk számára mely érzelmek kívánatosak, és melyek kerülnek a tűrt vagy tiltott, de leginkább sürgősen elfojtandó kategóriába.

Gyermekpszichológia

Te így vagy tökéletes – avagy hogyan kezeljük az egyéni különbségeket gyerekkorban

Miért történik az, hogy ugyanazon család gyerekei közül nem mindegyik lesz egyformán sikeres, egészséges?

Gyermekpszichológia

Négy alapszükséglet, ami meghatározza az önértékelésed

Az emberi kapcsolatainkra, önértékelésünre és még sok minden másra hatással van a gyerekkori alapszükségleteink kielégítettségének minősége. A gyerekkorunk megismerése segíthet megérteni berögzült viselkedéseink okait, s így a változást is elősegítheti.

Gyermekpszichológia

Kire bízhatom ma a gyerekem? – A szociális háló szerepe a gyereknevelésben

A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.

Gyermekpszichológia

Következetes, vagy merev szülő vagy? – Tisztázzuk a különbséget

A szülői következetesség tudjuk, hogy fontos. Jelentőségét a gyerekek életében mégis rendszerint félreértjük. Minden a biztonságérzettel kezdődik.

Legyen rövidebb a nyári szünet? – Az iskola hiányának hatásai

A nyári szünet a gyerekeknek az önfeledt játékot jelenti, holott a tanulmányok kimutatták, hogy negatív hatással van képességeikre.