Gyermekpszichológia

Mivé tettél engem? – A szülői nevelés szerepe a nárcizmus kialakulásában

Létezik egészséges nárcizmus? Nevelési elveink hatással lehetnek kialakulására? Ennek jártunk most utána.

Gyermekpszichológia

Stresszel a gyermekünk az iskolában? – Így segíthetünk neki!

Szülők és gyerekek egyaránt változatos módon viszonyulhatnak a tanuláshoz és az iskolai életben fellépő stresszes szituációkhoz. Cikkünkben az iskolai tanulmányokhoz társuló stressz csökkentéséhez szeretnénk néhány támpontot adni.

Élet & Pszichológia

Hogyan váljunk ezüsthajú tündérekké? – Lépések az időskori kiteljesedés felé

Hogyan őrizhetjük meg a kor előrehaladtával is a bennünk lakó gyermeki szemléletet, az életre való folytonos rácsodálkozás képességét? S milyen módszerek segítenek az időskori kiteljesedésben?

Gyermekpszichológia

És te „rendesen” szültél? – Beszéljünk a császármetszés lelki oldaláról

Milyen hatással lehet a hasi szülés az édesanyára és a gyermekre? Cikkünkben a császármetszés pszichológiai aspektusait vizsgáljuk!

Élet & Pszichológia

„A múltat nem, de a jelentését átírhatjuk” – Egy nap Dr. Máté Gáborral és barátaival

Milyen traumákat ismerünk? Hogyan lehet egy traumából növekedni? Miként szeressük gyermekeinket, hogy megelőzzük a mikrotraumákat? Ezekre a kérdésekre keresték neves szakemberek közösen a választ.

Élet & Pszichológia

Hogyan lesz kettőből három? – Gyermekvállalást segítő párterápiás csoportot indítunk

Készüljünk fel tudatosan azokra a normatív krízisekre, amelyekkel a várandósság alatt, illetve a gyermekünk születését követően szembesülhetünk.

Szociális támogatás és készségfejlesztés hátrányos helyzetű fiatalok számára

Harmadik alkalommal kerül megrendezésre az ALAP!Tábor, az Élményakadémia 5 napos tábora, gyermekotthonban és állami gondozásban felnövő fiatalok számára.

Gyermekpszichológia

A szülőkomplexus hátterében

Apakomplexus. Anyakomplexus. Gyakran dobálózunk ezekkel a szavakkal a hétköznapokban, ám a köztudatban élő elképzelésnél sokkal árnyaltabb a kép a szülőkomplexus esetében. Vajon mitől alakulhat ki gyermekünkben szülőkomplexus? Milyen típusai lehetnek? Mil

Személyiség

Gyermekkori sebek, párkapcsolati problémák – búcsú az áldozatszereptől

Tévhit, ha azt gondoljuk, hogy szüleink velünk szemben tanúsított viselkedése nincsen befolyással arra, ahogyan párkapcsolatainkban, munkahelyi és baráti kapcsolatainkban reagálunk bizonyos helyzetekre.