Gyermekpszichológia
Olvasással a gyermekek lelki egészségéért – fiatalok irodalomterápiájaA rengeteg digitális inger mellett a gyermekeknél egyre inkább háttérbe szorul az olvasás, és így annak pozitív hatásai. Cikkünkben utánajárunk, hogy az irodalmi szövegek feldolgozása hogyan segítheti a gyermekek lelki egészségét és fejlődését.
A mesevilág a kollektív tudattalan tárháza, az emberiség emlékezete, amit a történetek elmesélésével generációról generációra tovább örökíthetünk. A mesék, a közszájon forgó történetek vagy más irodalmi művek megalapozzák, hogy a jövő generációja milyen é
Kapcsolataink
A könyvek birodalma – Olvasással a lelki egészségünkért„Egyszer volt, hol nem volt…" „Az Óperenciás tengeren is túl…” „Boldogan éltek, amíg meg nem haltak…” A mesék csodálatos világa végigkíséri gyermekkorunkat, mindent varázslatos köntösbe öltöztetve.
Munkapszichológia
Csapatok határok nélkül – hogyan építs közösséget online?A home office a megszokott irodai környezettől eltérő kihívások elé állított minket. A személyes kommunikáció hiányával számos lehetőséget elvesztettünk, ami fontos a mindennapi rekreáció szempontjából.
Élet & Pszichológia
Elfogadni önmagam? – LMBTQ+ és irodalomterápiaA hagyományos társadalmi normák a mai napig mélyen gyökereznek társadalmunkban.
Élet & Pszichológia
„Azért olvasok, hogy éljek” – interaktív irodalomterápiás kávéház PécsenA novemberi Pszicho-Kávéház alkalmat adott, hogy egy kicsit elmerüljünk az irodalomban és megtapasztaljuk a szövegekben rejlő terápiás erőt.
Csáth Géza kényszerképzetei címmel tartottak előadást a Margó Irodalmi Fesztivál utolsó napján a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
Élet & Pszichológia
„Minden művészet hazugság. De olyan hazugság, amiben hinni lehet.” – Örkény István és a groteszk pszichológiájaNegyven éve halt meg Örkény István a magyar groteszk koronázatlan királya.
Élet & Pszichológia
Magamat írom és olvasom – tudósítás az irodalmi Pszicho-KávéházrólAz irodalomterápia egzotikusan csenghet a pszichológia iránt érdeklődök számára.