Élet & Pszichológia
Hat kód, amellyel aktiválhatjuk lelki egészségünketA lelki egészség világnapjának jegyében született cikkünkben bemutatjuk az úgynevezett Wellbeing kódokat, amelyek az érzelmi egészség és jóllét aktiválását segítik elő.
Élet & Pszichológia
Átvehetik-e az emberi kapcsolatok szerepét a robotok?A technológiai fejlesztések a társas kapcsolatokra, így a teljes társadalomra erős hatást gyakorolnak. De vajon a mesterséges intelligencia mellett létezhet mesterséges intimitás is?
A sémák alapvetően meghatározzák a közeli kapcsolatok működését, így nem csoda, hogy a negatív párkapcsolati dinamikák mögött gyakran találhatunk fogaskerékként összeilleszkedő, egymást aktiváló sémákat.
Kapcsolataink
Nézz szembe az ünnepi magánnyal és küzdj ellene!A karácsony, mint az év jeles napjainak egyike, mélyen beágyazódott a kultúránkba és sohasem lehet közömbös senki számára. A magányosság sok ember életében központi probléma, a közelgő ünnepek azonban erre nagyban ráerősíthetnek. Farkas Vera pszichológus
Sebezhetőség, esendőség, sérülékenység – ezen jellemzőket gyakorta negatív felhanggal értelmezzük. Pedig az ideális értelemben vett sebezhetőségnek számos pozitív oldala is lehet. Cikkünkben az esendőség előnyös oldalait kívánjunk megvilágítani.
Vallás & pszichológia
Magyarázom a bizonyítványom – Hogyan reagáljunk jól, ha rossz jegyet hoz a gyermek?Cikkünkben azt járjuk körül, hogy milyen szempontokat érdemes átgondolnunk szülőként gyermekünk iskolai teljesítményével kapcsolatban.
Gyermekpszichológia
A gyermekkor sebei – Így védi a saját szülői önismeretünk a gyermekünketA gyereknevelésben nagy szerepet játszik az önismeret. A gyerekünk könnyen kihozhat a sodrunkból, mert olyan sebeket piszkálhat fel, amelyeknek addig nem is voltunk tudatában. Mi hihetjük, hogy játszmázik, manipulál, de valójában csak jelzi, dolgunk van.
Élet & Pszichológia
Hogyan segíthetünk jól? – A segítő kapcsolatok pszichológiájaVajon mindenki tud mindenkinek segíteni? A legjobb barát vagy barátnő a legalkalmasabb a nehézségeken való átsegítésre? Hogyan ismerhető fel a jó segítő? Hogyan válhatok azzá?
Gyermekpszichológia
Büntetés-alapú fegyelmezés – avagy a félreértett üzenetSokan szülőként természetesnek vesszük, hogy büntetéssel fegyelmezzük a gyerekeinket.