Munkapszichológia

A kiégés 3 típusa – találkoztál már valamelyikkel?

Megdőlt az az elképzelés, miszerint mindenkinél ugyanúgy jelentkezik a munkahelyi kiégés. A fizikai és lelki síkon megnyilvánuló tüneti jellegzetességek alapján a szakértők a kiégés több altípusát határozták meg.

„Kezeim közül kifolyik az Élet” - a kiégés eredete

Mi a kiégés? Vajon veleszületett meghatározottság, vagy a gyermekkori élmények, a felnőtt élet esetleg a környezet hatása számottevőbb-e a jelenség kialakulásában?

Munkapszichológia

Hogyan segít az önismeret a kiégés megelőzésében?

A kiégés sajnos mindennapi életünk része lett. Kutatások által bizonyított tény, hogy kialakulását nagyban befolyásolja a környezet, a munkahelyi stresszorok, az öröklött hajlam és az egyéniség. De vajon mi a helyzet az önismerettel?

Élet & Pszichológia

Önmagunk kizsákmányolói lettünk – Tudósítás Byung-Chul Han magyarországi előadásáról

Byung-Chul Han korunk egyik legnagyobb filozófusa egyórás előadás keretei között mesélt az életéről, valamint több könyvének fő mondanivalóját is idézte.

Személyiség

Segítség! Munkamániás vagyok?! – Az elkötelezettségtől a perfekcionizmusig

A munka életünk fontos területét képezi, de mi történik, ha a rabjává válunk?

Hogyan kezeli a stresszt és a fáradtságot a 21. századi szülő? – Az ELTE PPK legfrissebb kutatása

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai karának felhívását tolmácsoljuk, ahol dr. Jármi Éva vezetésével legújabb kutatásukban a szülői megküzdésmódokat vizsgálják.

A lelki tényezők szerepe a fiatalkori kiégésben

Mit értünk fiatalkori kiégés alatt, és milyen lelki tényezőkre vezethető vissza? Ennek járunk utána.

Kapcsolataink

Segítség, pályakezdő vagyok! – A korai kiégés nyomában

A kiégés nem csak az idősebb generációk problémája, hanem már a pályakezdőket is a hatalmába keríti. Milyen megküzdési stratégiákkal és társas támogatási formákkal lehet megelőzni és mérsékelni a bajt?

Gyermekpszichológia

Szülői kiégés a pandémia idején

„Már nem bírom, elfáradtam.” „Nem tudok egyszerre mindenre figyelni.” – szülőként gyakran fogalmazódhatnak meg bennünk ezek a mondatok a pandémia idején.