Kapcsolataink
Jobb kommunikációra vágysz a párkapcsolatodban? – Megmutatjuk, hogy mi fog segíteni ebben!A mindfulness, avagy a tudatos jelenlét, fogalmával egyre többet találkozunk napjainkban. De milyen hatással lehet a párkapcsolatunkra, ha elkezdünk ezzel foglalkozni?
Élet & Pszichológia
Beszéljünk gordonul! – A hatékony kommunikáció és konfliktuskezelésKapcsolataink ápolása érdekében fontos tudnunk, hogyan tudjuk hatékonyan beazonosítani a problémáinkat, és hogyan fogalmazzuk meg igényeinket, hogy a konfliktusok helyett együttműködést eredményezzen a kommunikációnk.
Vallás & pszichológia
Másokra és magamra is tekintettel lenni – Önérvényesítés a gyakorlatbanÉletünk során olykor különböző szerepekben is helyt kell állnunk. Hogyan tudunk kapcsolataink minőségét megőrizve másokra és magunkra is tekintettel lenni? Erre segít választ adni az asszertív kommunikáció.
Személyiség
Rosszabb hallgatóság, aki extrovertált?Általában azt gondoljuk, az extrovertáltak minden társas dimenzióban jobban teljesítenek introvertált társaiknál, de vajon ki a helyzet a hallgatással és a másikra való odafigyeléssel?
A közvetlen közelünkben háború tört ki, és egy pillanat alatt ingott meg a biztonságos világba vetett hitünk. Felmerül a kérdés, hogy mit érzékelnek ebből a gyerekek? Hogyan beszéljünk velük, a kialakult helyzetről?
Gyermekpszichológia
Karácsonyi örömök és feszültségek - Hogyan éljük meg az igazi ünnepet?Az ünnepek sokaknál okoznak feszültséget. Magasak az elvárások, nagy a társadalmi nyomás, nehéz benne önazonosnak maradni és a valódi igényeinket kielégíteni, kommunikálni. Az alábbiakban bemutatunk nektek pár önreflexiós gondolatot, ami viszont segíthet.
Élet & Pszichológia
Amit jó érzés adni és kapni is - pszichológus szemmel a dicséretek fontosságárólMiért jó dicsérni? Nemcsak az esik jól, ha megdicsérnek, megerősítenek minket képességeinkben, de kutatások szerint a dicséretek, bókolás annak a félnek a mentális jóllétére is kedvező hatással bírhat, aki adja azt.
Gyermekpszichológia
Ahol már nem működik a hozott minta - Interjú a Bárka táborról„Azt szoktam mondani, hogy ezek a gyerekek mínusz nyolcról indulnak. És a mínusz nyolcról előbb el kell jutni a nulláig. Ez egy kőkemény meló. A Bárka tábor lehetőséget kínál arra, hogy valaki kilépjen a skatulyából, és valami egészen más legyen.”
Élet & Pszichológia
Mindennapi védekezéseink – hogyan befolyásolja kapcsolódásainkat a defenzív kommunikáció?Biztosan mindenkivel előfordult már, hogy úgy keveredett ki egy relatíve hétköznapi vagy egyszerű interakcióból, hogy az indokolatlanul negatív kimenetellel zárult.