Még véget sem ért a pandémia okozta szorongás, máris újabb nehézséggel kell szembenéznünk: Ukrajna és Oroszország hadban áll. Mit tehetünk vezetőként és munkavállalóként a munkahelyünk stabilizálása érdekében?
Csak egy doboz teát szerettünk volna venni, ám órákkal később már arról győzködnek minket, hogy lépjünk be egy szervezetbe, különben életünk lehetőségét szalasztjuk el. Titeket milyen módszerrel próbáltak már rávenni MLM ügynökök a csatlakozásra?
Munkapszichológia
Jó alkalmazottak, rossz főnökök? Az erkölcsi tőke elméleteÁltalánosan tapasztalhatjuk, hogy egy munkahely légkörét és az ott dolgozók viselkedését mennyire befolyásolja, milyen a vezető.
Munkapszichológia
„Addig dolgozom, amíg...” – avagy munkahelyi sorskönyveink, II. részA tranzakcióanalízis egyik fontos alapköve, hogy az élettörténetünket nagyvonalakban már gyermekként „megírjuk”.
Munkapszichológia
A tréning mint a tanulás leghatékonyabb módjaA legtöbben találkoztunk már a tréningek valamilyen formájával.
Élet & Pszichológia
„Alkalmatlan vagyok, ki fognak rúgni” – kezdeti szorongás, vagy imposztor szindróma?Egy új munkahelyre kerülve a legtermészetesebb dolog, hogy az állásinterjú sikere után egy csöppnyi (vagy nagyobb adag) szorongást is érzünk: tényleg megfelelő vagyok a feladatra, meg tudom majd csinálni?
Neked minden a terv szerint alakul a karrieredben?
Munkapszichológia
Munkahelyi játszmák – avagy a „kollegiális” csaták jellemzőiBizonyára sokunkkal előfordult már, hogy a munkahelyünkön többször ismétlődőnek tűnő történések középpontjába kerültünk, melyek rendszerint rossz érzéseket keltettek bennünk.
Sportpszichológia
Vállalkozó vagy? Akkor neked is jól jön egy kis sportpszichológia!A munka embere minden nap nyomásnak, stressznek van kitéve.