Gyermekpszichológia

Kire bízhatom ma a gyerekem? – A szociális háló szerepe a gyereknevelésben

A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.

Traumagyógyítás jóga által? – A trauma-tudatos jóga alkalmazási lehetőségei

Az elmúlt években megannyi kutató és egészségügyi szakember felfigyelt a mind-body megközelítésekre, köztük is a jógára. Miben rejlik a jóga gyógyító ereje? Mit nevezünk trauma-tudatos jógának?

Gyermekpszichológia

Gyermeknevelési kisokos – avagy a szülői stílusok útvesztőjében

„Hogyan is legyek jó szülő?” – tépelődnek a friss szülők, de választ rá nehéz találni. Ha te is sokszor olvasol különböző gyermeknevelési tippekről és trükkökről, de már elveszel a sok információ között, az új cikkünk neked szól!

Sportpszichológia

Így neveld a Sárkányodat – Kiskutyánk kiképzése a tanuláselméletek tükrében

Kedvencünk tanítása bonyolult és türelmet igénylő feladat, érdemes hát megismernünk előtte a tanulás mögöttes pszichológiáját.

Gyermekpszichológia

A gyermekkor sebei – Így védi a saját szülői önismeretünk a gyermekünket

A gyereknevelésben nagy szerepet játszik az önismeret. A gyerekünk könnyen kihozhat a sodrunkból, mert olyan sebeket piszkálhat fel, amelyeknek addig nem is voltunk tudatában. Mi hihetjük, hogy játszmázik, manipulál, de valójában csak jelzi, dolgunk van.

Személyiség

Az Áldozat meséje – A kollektív áldozati hiedelmek és veszélyeik

Amikor egy etnikai, vallási csoport erőszakot szenved el, jellegzetes tudatállapotba kerül, amit kollektív áldozati identitásnak nevezünk. Ez érthető reakció egy traumatikus eseményre, az áldozati szerep azonban veszélyes is lehet.

Kapcsolataink

Mit tanít nekünk Jane Eyre a kötődésről? - Árvaházi gyermekek és kötődésük

Vajon milyen esélyei vannak egy intézményi körülmények közt nevelkedő csecsemőnek a biztonságos kötődésre?

Élet & Pszichológia

Jung emlékház - Élménybeszámoló

Otthonunk sokat elárul rólunk: hogyan alakítjuk ki az életterünket, milyen körülmények között érezzük jól magunkat. Nincs ez másképp neves pszichológusok lakóhelyével kapcsolatban sem. A svájci Jung Házban jártunk Küsnachtban.

Munkapszichológia

Egy fantáziavilág az álom és az ébrenlét határán: a tudatos álmodás

Történt már valaha olyan, hogy egy álom közben ráébredtél, hogy minden ami történik veled, azt csupán álmodod? Ezt a jelenséget nevezik tudatos álmodásnak. Innentől tehát nem csak főszereplői vagyunk az álmunknak, hanem megfigyelői és alkotói is.