Élet & Pszichológia

Hat kód, amellyel aktiválhatjuk lelki egészségünket

A lelki egészség világnapjának jegyében született cikkünkben bemutatjuk az úgynevezett Wellbeing kódokat, amelyek az érzelmi egészség és jóllét aktiválását segítik elő.

Gyermekpszichológia

Mivé tettél engem? – A szülői nevelés szerepe a nárcizmus kialakulásában

Létezik egészséges nárcizmus? Nevelési elveink hatással lehetnek kialakulására? Ennek jártunk most utána.

Élet & Pszichológia

„A múltat nem, de a jelentését átírhatjuk” – Egy nap Dr. Máté Gáborral és barátaival

Milyen traumákat ismerünk? Hogyan lehet egy traumából növekedni? Miként szeressük gyermekeinket, hogy megelőzzük a mikrotraumákat? Ezekre a kérdésekre keresték neves szakemberek közösen a választ.

Személyiség

A rendes lányok csendben sírnak? – A jókislány-szindrómáról

Sok nőt neveltek úgy, hogy legyen mindig kedves és segítőkész. Az ilyen jókislányok megtanulják elfojtani a dühüket, nem tudnak nemet mondani, és egész életükben igyekeznek megfelelni mindenkinek - azaz szorongó nagylányok lesznek.

Kapcsolataink

Nevetéssel a stressz ellen – A humor mint hatékony megküzdési mód

Biztosan mindannyian láttunk már vicces videót, például arról, hogy a háziállatok hogyan „támogatják” az otthonról dolgozó gazdikat, vagy gyerekekről, akik mindenáron szerepelni akarnak a videokonferencián.

Élet & Pszichológia

Gazdasági szorongás – mi segítheti a megküzdést?

Gazdasági szorongásnak nevezzük az anyagi helyzettel kapcsolatos, előrevetített félelmeket. Cikkünkben körüljárjuk, mi adhat támaszt, mivel csökkenthetjük a szorongásunkat ilyenkor.

Gyermekpszichológia

Kire bízhatom ma a gyerekem? – A szociális háló szerepe a gyereknevelésben

A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.

Traumagyógyítás jóga által? – A trauma-tudatos jóga alkalmazási lehetőségei

Az elmúlt években megannyi kutató és egészségügyi szakember felfigyelt a mind-body megközelítésekre, köztük is a jógára. Miben rejlik a jóga gyógyító ereje? Mit nevezünk trauma-tudatos jógának?

Gyermekpszichológia

Gyermeknevelési kisokos – avagy a szülői stílusok útvesztőjében

„Hogyan is legyek jó szülő?” – tépelődnek a friss szülők, de választ rá nehéz találni. Ha te is sokszor olvasol különböző gyermeknevelési tippekről és trükkökről, de már elveszel a sok információ között, az új cikkünk neked szól!