Munkapszichológia

Milyen lenne az ideális munkakörnyezet idegrendszerünk számára?

Cikkünkben az elmúlt évek néhány idegtudományi kutatását mutatjuk be, amely segíti a hatékony munkavégzést és tanulást.

„Látni és hallani azt, ami bennem van - és nem azt, aminek lennie kellene.” – Virginia Satir szakmai hitvallása

Virginia Satir-t gyakran a „családterápia anyjaként” emlegetik. Munkássága megalapozólag hatott a rendszerszemléletű családterápia irányzatára. Cikkünkben Virginia Satir szakmai hitvallását mutatjuk be.

Gyermekpszichológia

Következetes, vagy merev szülő vagy? – Tisztázzuk a különbséget

A szülői következetesség tudjuk, hogy fontos. Jelentőségét a gyerekek életében mégis rendszerint félreértjük. Minden a biztonságérzettel kezdődik.

Személyiség

Bolondok háza vagy a gyógyulás záloga? – A magyar pszichiátria mai helyzete és rövid története

A mentális betegségekről beszélni ma már nem ciki, sokkal inkább trendi. Annál kevesebb szó esik azonban a gyógyulás egyik fő kapuját jelentő intézményéről: a pszichiátriáról. Cikkünkben a mai pszichiátriai rendszer kialakulásának történetét járjuk körbe.

Magyarországi kutatás szerint a napi fotómegosztás duplájára emeli a depresszió kockázatát

A kezelésre szoruló depressziós tünetek több mint kétszeresére nőttek a COVID-járvány harmadik hullámára azoknál, akik rendszeresen osztanak meg magukról képeket vagy videókat a közösségi médiában.

Kapcsolataink

5 tény a horrorfilmek gyermekekre gyakorolt hatásáról

Hogyan hatnak a horrorisztikus tartalmak a gyermekek idegrendszeri és erkölcsi fejlődésére? Kialakulhatnak pszichiátriai betegségek az ijesztő filmek nézésétől?

Sportpszichológia

Crossfittel a mentális és fizikai egyensúly nyomában – Sportpszichológia podcast #2

Ritkán esik szó a mozgás idegrendszert erősítő hatásáról, ám ezen most változtatunk! Legújabb podcast adásunk a crossfit egyensúlyban tartó erejéről, illetve a mentális és a fizikai egészségünkre gyakorolt jótékony hatásairól szól.

Személyiség

„Ha te nem lennél mindig ilyen, minden jobban működne!” – Bűnbak a családban

A diszfunkcionálisan működő családok dinamikájában rendszerint megnyilvánul a bűnbakképzés, és jelentős fejlődési károk okozójává is válhat. Milyen káros hatásai lehetnek ennek, és milyen lehetőségek kínálkoznak arra, hogy az érintettek kikerülhessenek e

Gyermekpszichológia

Tisztuló kép – kiút a gyermekkori amnéziából

Emlékezeti rendszerünk egyik legérdekesebb sajátossága, az amnéziának egy különleges formája mindannyiunkat érint: ez pedig a gyerekkori amnézia.