Munkapszichológia
Jó alkalmazottak, rossz főnökök? Az erkölcsi tőke elméleteÁltalánosan tapasztalhatjuk, hogy egy munkahely légkörét és az ott dolgozók viselkedését mennyire befolyásolja, milyen a vezető.
Munkapszichológia
Tényleg sikeresebbek a törtető emberek?Gyakori sztereotípia a filmekben, hogy a törtető, önző, agresszív emberek gyorsabban lépnek előre a munkahelyi ranglétrán.
Munkapszichológia
Hogyan válhat egy jól működő szervezet apró lépésekkel pszichotikussá?Hogyan is ismerhetjük fel, ha egy szervezet jól strukturált?
Munkapszichológia
„Addig dolgozom, amíg...” – avagy munkahelyi sorskönyveink, II. részA tranzakcióanalízis egyik fontos alapköve, hogy az élettörténetünket nagyvonalakban már gyermekként „megírjuk”.
Munkapszichológia
„Akár jó, akár rossz, a változás mindenképp veszteség” – Uzsák Éva Virág a szervezeti átalakulásokrólValóban mindentől félünk, ami ismeretlen?
Munkapszichológia
Elköteleződés – avagy a választást kell választanunk?Elköteleződni valaki vagy valami mellett egyikünk életében sem könnyű döntés, mert lehetetlen biztosan tudni előre, hogy jó döntést hozunk-e valójában az adott helyzetben.
Kapcsolataink
Segítség, kiégtem! – A burnout jelei és oltási munkálataiA burnout manapság egy gyakran használt fogalom, mégis, ha a saját környezetünkben tapasztaljuk, kevesen veszünk tudomást róla – annak ellenére, hogy a tünetei viszonylag könnyedén felismerhetők.
Munkapszichológia
Tökéletesen egyetértünk abban, hogy nem értünk egyetBizonyára sokunkkal előfordult már, hogy konfliktusba kerültünk valamelyik munkatársunkkal.