Sportpszichológia
„Már megint játszol!?” – Hidat emelünk a generációs szakadék föléA 2010-es évek elejéig a videojáték szubkulturális tevékenység volt, a 2000-es évek előtt pedig csak kevés játék létezett, illetve a számítógép vagy a játékkonzol se volt gyakori tárgy a háztartásokon belül. Mára ez megváltozott.
Sportpszichológia
Ki ért meg engem? – Szülők és szakemberek a sportoló gyermekekértSokat tárgyalt téma, hogy a szülők és egyes szakemberek hogyan támogathatják a fiatal sportolók fejlődését és a bennük rejlő potenciál kiteljesedését.
Élet & Pszichológia
Baj, ha a gyerekem videójátékozik? – 5 tévhit a videójátékokrólSzülőként sokszor érezhetjük úgy, hogy a leggyakrabban használt szavunk a „nem”.
Kapcsolataink
Ringasd el magad… és gyermeked! – A Ringató foglalkozás bemutatásaItt van az ősz, itt van újra… és ezzel egy időben lassan véget érnek a szabadban, játszótéren eltöltött idők, a homokban hempergések.
Kapcsolataink
Japán, ahol nincs kiabálás és büntetés a gyereknevelésbenJapánról legtöbbünknek elsőként a magas technológiai fejlettség, a festői szépségű japánkertek, a legtöbb 100 év feletti ember jut eszünkbe.
Gyermekpszichológia
„Fejezd már be!” – Hogyan legyünk türelmesebb szülők?Sokat tudunk a hisztikorszakról, amikor türelmetlenül és akaratosan viselkednek a gyerekek.
Gyermekpszichológia
De nehéz az iskolatáska? – Avagy hogyan segíthetjük az iskolakezdéstÚjra korán kell kelni?
Gyermekpszichológia
Hogyan (ne) mondjunk nemet a gyerekünknek?„Anyu miért nem a legújabbat kaptam karácsonyra, Rolandnak az van!; Kérek még egy gumicukrot!; Még tíz percet, míg kikelek, légysziiii...!” Ezek a mondatok mindannyiunknak ismerősek lehetnek.
Gyermekpszichológia
„Beszéljük meg?!” – Hogyan kommunikáljunk a gyerekkel?Megfelelő kommunikáció a munkahelyen, az iskolában, a házastársak között, a családban, testvérek között... Néha már olyan érzésünk lehet, hogy mindenki arról beszél, hogyan kell beszélni.