Munkapszichológia

Így válhatsz jó főnökké – 3 vezetői lecke Paul Atreidestől, a Dűne főszereplőjétől

Paul Atreides vezetői attitűdje iránymutató lehet minden főnök számára.

Munkapszichológia

Mutasd az érzelmi intelligenciád, megmondom elégedett leszel-e!

Napjainkban a vállalatoknak már nemcsak az okoz fejtörést, hogy a megfelelő munkaerőt kreatív eszközökkel megtalálják, hanem az is, hogy a már felvett kollégákat meg is tudják tartani.

Sportpszichológia

Rendhagyó, teljesítménynövelő edzés sportolóknak, avagy a neurofeedback tréning

A neurofeedback tréning (NFT), segítségével elérhető az emberi agy rejtett potenciáljának mélyebb felfedezése és kiaknázása. Mutatjuk, hogyan.

Munkapszichológia

MEGHÍVÓ: Hivatás, szakma, munka: elköteleződünk egy életre vagy elhagyjuk pályánkat? – Dr. Koltói Lilla pszichológus előadása

Az élet egy hihetetlenül összetett út, tele kanyarokkal és választási lehetőségekkel. Ha úgy érzed, elvesztél az elágazások sűrűjében, ha épp szembesülnöd kell a pályaelhagyás kihívásaival, akkor ez az előadás neked szól!

Élet & Pszichológia

Teljesítmény csak a sportban van? – Avagy az orvosok teljesítménypszichológiája

A teljesítménypszichológia nem csupán a sport kapcsán, sok egyéb terület mellett például az egészségügyben is hangsúlyos szerepet kaphat. Cikkünkben az orvostudomány és a pszichológia közötti lehetséges összefüggéseket járjuk körül.

Sportpszichológia

A sport valójában fennmaradásért vívott küzdelem?

Hogyan kapcsolódik az evolúció és a sport? Miként függenek össze a versenyzés és a természetes kiválasztódás elvei?

Élet & Pszichológia

„Pedig neked csak tanulnod kéne” – A depresszió hatása a tanulmányi teljesítményre

A fent leírt mondat sokszor hagyhatja el egy-egy szülő száját, mikor gyermekük tanulmányi teljesítménye hirtelen megromlik és okként a lustaságra gondolnak. A tünet mögött meghúzódó probléma viszont gyakran a depresszió lehet.

Élet & Pszichológia

Nehézségek azokban a bizonyos legszebb években – az akadémiai stressz jelensége

Gyakran mondják, hogy az ember az egyetemi évei alatt éli élete legszebb éveit, mégis rengeteg stresszhelyzettel találkozik nap, mint nap, ami akár súlyos következményekkel járhat. De mi is az az akadémiai stressz?

Sportpszichológia

Minél többet izzadsz a pályán, annál kevesebbet vérzel a csatában. Mentális formaidőzítés a sportban 1. rész

Hogyan készüljünk a formaidőzítésre fejben? Milyen technikák eszközök állnak rendelkezésre? Mik lehetnek az elkerülendő buktatók a felkészülésnél. Cikksorozatunkban ezeket a témákat járjuk körül.