Ami legbelül raktározódik el – a trauma gyógyítása

Moretti Magdolna könyve a trauma lélektanának megértéséhez és a traumatikus élmények feldolgozásához nyújt útmutatót.

A lelki egészségünk a miénk – tegyünk hát érte!

A lelki egészségünk a modern társadalom kihívásaival szemben törékeny, így a megőrzése érdekében tudatos erőfeszítésre van szükség.

Hogyan kommunikálj a pszichológusoddal? – Tippek, hogy mire kérdezz rá, mit mondj el, és mit ne mondj

Sokan helyezik magukat passzív szerepbe a pszichoterápia során, és nem is sejtik, mennyire hátráltatják ezzel az egyéni fejlődésüket.

Életemet és véremet – a testőrség pszichológiája

Prominens személyek esetében gyakran szükség van arra, hogy testőrökkel vegyék körbe magukat. De kiből válik jó testőr? Melyek azok a kvalitások, amelyekkel rendelkeznie kell egy személynek, aki mások védelmére esküszik fel?

A kognitív viselkedésterápia új hullámának módszereivel a mentális egészségért – Kerekasztal-beszélgetés Dr. Simon Viktóriával és Fazekas Gáborral

Az MBCT a mindennapok szorongásos helyzeteiben, a sématerápia mélyebb elakadások feloldásában lehet hatékony.

Utazás a női test legmélyére – Könyvajánló Leah Hazard Anyaméh című könyvéhez

Leah Hazard könyvében átfogó bemutatást nyújt a méhről, a téma biológiai, társadalmi és pszichológiai aspektusait is érintve.

A kanapé túloldalán, avagy miért járnak a pszichológusok is terápiára?

Kell-e a pszichológusoknak pszichológushoz járni? Elősegíti-e a segítő szakemberek személyes terápiája a szakmai fejlődést?

Kollektív mentális időutazás: Több mint az egyéni emlékek és képzelet összessége?

A múltra való emlékezés és a jövőre vonatkozó képzelet közötti kapcsolat nemcsak individuális szinten mutatkozik meg, hanem a kollektív dimenzióban is.

Kijelöli, ami emlékezésre méltó – a kollektív emlékezetről

A kollektív emlékezet a történetírástól eltérően nem objektív beszámolót nyújt a múltról, hanem szubjektív megközelítéssel él, amelynek célja elsősorban az identitásképzés.