Személyiség
ADHD vagy „csak” a gyerekkori trauma hatása?A tünetek hasonlósága miatt gyakran nehéz megállapítani, hogy ADHD-ról vagy gyermekkori traumák hatásairól beszélhetünk. Cikkünkben megmutatjuk, melyiket hogyan ismerhetjük fel.
Személyiség
Máshogy jelentkezik az ADHD a nőknél, mint a férfiaknál?Az ADHD-t sok tévhit övezi. A tünetegyüttes félreértelmezése különösen gyakran történik meg felnőttek, azon belül is a nők esetében, amelynek komoly következményei lehetnek. A témában szakembereket kérdeztünk.
Élet & Pszichológia
Önsegítő stratégiák ADHD-soknak – Hogyan tehetjük könnyebbé a hétköznapokat?Egy friss kutatás, ami az ADHD-val foglalkozott, arról számolt be, hogy számos megküzdési stratégia létezik, amit az ezzel élők használnak mindennapjainak megkönnyítésére.
Sportpszichológia
A mozgás mindenkié! – ADHD-s gyermekek a sportbanKépzeljünk el egy gyermeket, aki könnyen elkalandozik, akinek nehézséget okoz megvárni, míg a másik befejezi a mondandóját, aki állandóan „pörög”, aki képtelen egy helyben maradni huzamosabb ideig, és aki úgy tűnik, sosem fárad el.
Az utóbbi években már a tudományos körökön kívül is népszerű és ismert kifejezés lett az ADHD.
Gyermekpszichológia
„Amíg nem integrálták az összes csecsemőkori reflexet, nem biztos, hogy autista a gyerek” – pszicho-kávéházi tudósításunkMik azok a csecsemőkori reflexek, és mi közük lehet a gyerekek fáradékonyságához, ügyetlenségéhez vagy önbizalomhiányához?
Élet & Pszichológia
Amikor a belső feszültség a külvilágra vetül – a gyermekkori externalizációMindannyian bizonyos mértékben eltérően reagálunk arra, ha stressz ér minket.
Gyermekpszichológia
Mire számítsak, ha hiperaktív a gyerekem? – Az ADHD pszichiátriai aspektusaiMit érdemes tudni az ADHD kialakulásáról, lefolyásáról és a szóba jöhető kezelésekről?
Élet & Pszichológia
10 év, 10 betegség: új mentális zavarok az elmúlt évekbőlMióta ember az ember, törődik azzal, mi zajlik benne.