Bázis, biztonság, bizalom – Mary Ainsworth munkássága

Mary Ainsworth (1913-1999) fejlődéspszichológus és elméletalkotó, aki kutatásával kiemelkedő módon járult hozzá a gyermekkori kötődési stílus megfoghatóságához, definiálásához és mérési lehetőségeihez. Cikkünkben Mary Ainsworth munkásságát mutatjuk be.

Élet & Pszichológia

Posztok, lájkok és önbizalomhiány – hogyan hat ránk a közösségi média?

Még ha nem is osztunk meg naponta valamilyen online tartalmat magunkról, a legtöbben nyomon követjük ismerőseink, valamint különböző hírességek képeit és életét az interneten.

Kapcsolataink

Skatulyába zárva – miért vagyunk előítéletesek másokkal szemben?

„A szőkék buták, a politikusok korruptak, a pszichológusok pedig bolondok.” Honnan fakadnak az előítéleteink egy személlyel vagy egy csoporttal szemben?

Gyermekpszichológia

Kire bízhatom ma a gyerekem? – A szociális háló szerepe a gyereknevelésben

A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.

Vallás & pszichológia

Legkorábbi sérüléseink gyógyítása Istennel - Hogy félelem helyett bizalommal nézzünk a jövőbe!

Korai kapcsolódási mintáink befolyásolják életszemléetünket és felnőttkori kapcsolatainkat. A korai fájdalmas emlékek orvosolhatók. A pszichoterápia mellett az imádság, az Istennel való gyógyító kapcsolat is csodákra képes.

Személyiség

A boldog párkapcsolat titka - Hét tipp a kiegyensúlyozottabb szerelmi életért

A párkapcsolatunkkal való elégedettségünk szorosan összefügg szubjektív jóllétünkkel, általános közérzetünkkel, az élettel való elégedettségünkkel. Cikkünkben a szerelmi életünk egyik legfontosabb bejóslójáról, az érzelmi intelligenciáról írunk.

Személyiség

„Ha padlón vagy, én melléd fekszem” – a terápiás szövetség kialakításának fontossága

Minden kapcsolat alapja a bizalom, és bizony nincs ez másként a terápiás folyamatban sem. Most annak járunk utána, miért fontos a bizalom a terápiás kapcsolatban, hogyan alakul ki, és mi történik akkor, ha ez valamiért mégsem jön létre.

Gyermekpszichológia

Büntetés-alapú fegyelmezés – avagy a félreértett üzenet

Sokan szülőként természetesnek vesszük, hogy büntetéssel fegyelmezzük a gyerekeinket.

Munkapszichológia

Bizalom triatlon – 3 faktor, amellyel fellendítheted a munkahelyi együttműködést

Az üzleti életben érdemes a bizalommal és annak erősítésével foglalkozni, hiszen ez alapja lehet annak, hogy egy csapat erős vagy gyenge teljesítményt nyújt, s kihatással lehet együttműködési szokásaikra is.