Élet & Pszichológia
Melankólián innen és túl – a depresszió másik oldalaA depresszió kapcsán a legtöbb embernek a letörtség, az üresség, a borús és pesszimista gondolatok jutnak eszébe.
Élet & Pszichológia
„Olyan depis vagyok" – mi is az a depresszió?Cikkünkben némi iránymutatással szolgálunk arról, hogy mit is jelent a rettegett fogalom: depresszió.
Élet & Pszichológia
A psziché sakkjátszmája – egy éve tart az orosz-ukrán háborúMit tehetünk, hogy az egymást követő válságok közepette amennyire csak lehet, egyensúlyban maradjunk önmagunkkal és élhetővé tegyük a mindennapjainkat? Hogyan segíthetünk magunkon és másokon?
Ha egyszer már jelentkeznek a depresszió tünetei, könnyen kialakulhat egy olyan mintázat, amiben az önmarcangoló gondolatokkal egyre súlyosbítjuk a betegséget.
Kapcsolataink
Amikor az együttlét fáj – ideje újragondolni az intimitást!A fájdalmas közösülés lelki és testi hátteréről.
Élet & Pszichológia
Hogyan éljük túl a daganatos megbetegedéseket? – Egy hatékony módszer nyomábanA daganatos megbetegedésekkel együttjáró lelki nehézségek számára alig negyven éve szentelnek egyre növekvő figyelmet az onkológiai ellátásban.
A szezonális affektív zavar (SAD) a depresszió egyik, az évszakok váltakozásával megjelenő formája. Cikkünkben a nyári melankólia jelenségét taglaljuk a szezonális depresszió tükrében.
Élet & Pszichológia
A depresszió az agy hibás immunválasza egy új elmélet szerintA depresszió kialakulásának köze lehet az agyi immunsejtek rendellenes működéséhez egy új kutatás szerint.
Gyermekpszichológia
Honnan ismerjük fel a szülés utáni depressziót?Szülés után boldognak kell lennem? Megengedhetem, hogy rosszul érezzem magam, vagy akkor már depressziósnak címkéznek?