Személyiség

Mi kell ahhoz, hogy valakiből jó gyakorló pszichológus legyen?

Attól, hogy valaki elvégzi a szükséges egyetemi pszichológus képzést, még nem feltétlen áll készen arra, hogy megállja a helyét a kliensekkel való munka során. A képzettségen felül ugyanis számos tényező befolyásolja, mennyire alkalmas a személy a munkára

Élet & Pszichológia

„Azért szeretnék segíteni, hogy másoknak ne olyan gyerekkoruk legyen, mint nekem volt” – Fiatalok mentális egészsége és önkéntesség

Interjúnkban az Élményakadémia munkatársa, Bárnai Árpád mesél arról, milyen pozitív hatással van a hátrányos helyzetű fiatalok életére, mentális egészségére az önkénteskedés.

Gyermekpszichológia

Nem megy a matek, mit tegyek? – Leszámolás a szorongással

Mi rejlik a matematikai szorongás mögött, és mi a szülők szerepe a gyermek fejlődésének támogatásában? Hogyan lehet a számokat és egyenleteket a gyermekünk önbizalmának és fejlődésének forrásává változtatni?

Élet & Pszichológia

Mitől válunk lelkileg sérülékenyebbé?

Izgalmas kérdés, hogy mi az oka annak, hogy egyik ember kisebb nehézségek esetén is kritikus lelkiállapotba kerül, míg mások testi és lelki egyensúlya súlyos tragédiák átélése során sem borul fel tartósan. Vajon mitől függ lelki sérülékenységünk?

Egzisztenciális Pszichológia

Megbékélés a halállal

A halál az életünk része. Vagyis az kellene, hogy legyen. Mégis próbáljuk elkerülni, hogy egyáltalán gondolni kelljen rá, vagy netán beszélni róla. Egyszer azonban eljön az a pont, amikor muszáj tudomást vennünk arról, hogy az élet véges.

Kapcsolataink

Mit tegyünk, hogy ne a társkereső app legyen a leghűségesebb társunk – Esther Perel világhírű párterapeutával beszélgettünk

Miért vált korunkban annyira hangsúlyossá a tökéletes párkapcsolat létrehozása? Reális-e, hogy megtaláljuk lelki társunkat a társkereső appokon keresztül? Exkluzív beszélgetésen kaptunk választ ezekre a kérdésekre a párkapcsolatok kiemelkedő szakértőjétől

Személyiség

A rendes lányok csendben sírnak? – A jókislány-szindrómáról

Sok nőt neveltek úgy, hogy legyen mindig kedves és segítőkész. Az ilyen jókislányok megtanulják elfojtani a dühüket, nem tudnak nemet mondani, és egész életükben igyekeznek megfelelni mindenkinek - azaz szorongó nagylányok lesznek.

Élet & Pszichológia

A psziché sakkjátszmája – egy éve tart az orosz-ukrán háború

Mit tehetünk, hogy az egymást követő válságok közepette amennyire csak lehet, egyensúlyban maradjunk önmagunkkal és élhetővé tegyük a mindennapjainkat? Hogyan segíthetünk magunkon és másokon?

Sportpszichológia

Fejlődés vagy eredményesség? – avagy, hogyan teremtsünk egyensúlyt a sportban

Cikkünkben olvashatsz olimpikon sportoló sportpszichológiai felkészítéséről, a sportszakemberek felelősségéről, a sport fejlesztésének jövőjéről.