Sportpszichológia
Így neveld a Sárkányodat – Kiskutyánk kiképzése a tanuláselméletek tükrébenKedvencünk tanítása bonyolult és türelmet igénylő feladat, érdemes hát megismernünk előtte a tanulás mögöttes pszichológiáját.
Élet & Pszichológia
Mit vehetünk a pénzünkön, ami valóban boldogabbá tesz?Kutatók megállapították, hogy ha a pénzt az időnk felszabadítására és a számunkra kellemetlen feladatok delegálására fordítjuk, az növeli a jóllétünket.
Munkapszichológia
Multitasking – képesség, kiváltság vagy mítosz?Divatos fogalom manapság a multitaskingolás, amely magyarul több feladat egyidejű elvégzését jelenti.
Munkapszichológia
A fenntartható lelki egészség, avagy miért fontos a munkahelyi mentálhigiéné?Vezetőként felelősséggel tartozunk kollégáinkért és a csapatunkra bízott feladatok minőségi szinten történő elvégzéséért. Milyen hatások nehezíthetik meg a helyzetünket egyéni és szervezeti szinten, illetve mit tehetünk azért, hogy kiegyensúlyozott, mentá
Munkapszichológia
A leggyakoribb időbeosztással kapcsolatos tévhitek nyomában – avagy miért nem érünk a feladatlistánk végére?Végtelennek tűnő feladatlista az asztalunkon, kávé és jó esetben egy adag lendület: így vágunk neki a napjaink többségének, remélve, hogy egyszer csak valamilyen szupererő segítségével a végére érünk a listánknak és a feladatainknak.
Munkapszichológia
Babzsákfotel vagy vezetői mentorálás? – A fluktuációcsökkentés kulcsaiA jelenlegi munkaerőpiacon egyre nagyobb a kereslet a szakképzett munkavállalók iránt, és ezzel egy időben egyre égetőbb problémát jelent a dolgozók gyakori munkahelyváltása.
Élet & Pszichológia
Fejben dől el? – Mentális akadályok, amelyeket saját magunk elé állítunkSokszor hiába vagyunk mindenkinél fortélyosabbak, intelligensebbek és kreatívabbak, egyszerűen megrekedünk valahol a problémák megoldása felé vezető úton.
Élet & Pszichológia
Így oldd meg gyorsan a problémáidat! – Három hasznos heurisztika„Amit egy okosnak tűnő ember mond, az biztosan igaz!”, „Aki beszéd közben nem néz a szemedbe, az hazudik!”, „A helyes válasz mindig az első tipp lesz!”
Ebédszünet, kávészünet, esetleg egy gyors csocsóbajnokság a folyosó végi játékszobában.