Élet & Pszichológia
Józanság egy hónapon keresztül? – A Száraz november kihívás és ami mögötte vanA 2016 óta létező Száraz november kihívás célja, hogy felhívja a figyelmet a mértékletesség fontosságára az alkoholfogyasztásban. A résztvevők ígéretet tesznek arra, hogy november elseje és november harmincadika között józanok maradnak.
Egzisztenciális Pszichológia
Megbékélés a halállalA halál az életünk része. Vagyis az kellene, hogy legyen. Mégis próbáljuk elkerülni, hogy egyáltalán gondolni kelljen rá, vagy netán beszélni róla. Egyszer azonban eljön az a pont, amikor muszáj tudomást vennünk arról, hogy az élet véges.
Élet & Pszichológia
Erő a közösségből: csoportos tanácsadás veszteségeink kezeléséreSokszor tapasztaljuk, mennyivel könnyebb több emberrel osztozni a fájdalmainkban. Ahhoz, hogy hatékonyan feldolgozzuk az életünkben bekövetkező veszteségeket, érdemes megfontolni a csoportos tanácsadás lehetőségét.
Élet & Pszichológia
A komplikált gyász érzelmi tornádójáról: A Nem kapjátok meg a gyűlöletem című filmdráma elemzéseA Nem kapjátok meg a gyűlöletem című filmdráma Antoine Leiris küzdelmét mutatja be élete legnagyobb veszteségével, a felesége halálával, aki – ahogy azt Antoine a másfél éves fiúknak igyekszik megmagyarázni – már sosem térhet haza hozzájuk.
Élet & Pszichológia
A psziché sakkjátszmája – egy éve tart az orosz-ukrán háborúMit tehetünk, hogy az egymást követő válságok közepette amennyire csak lehet, egyensúlyban maradjunk önmagunkkal és élhetővé tegyük a mindennapjainkat? Hogyan segíthetünk magunkon és másokon?
Élet & Pszichológia
Minden változás egyfajta gyászfolyamat is egybenA pszichológia felfogása szerint minden változási folyamat egyfajta gyászfolyamatként is felfogható, melynek szakaszain mindannyian valamiképpen végigmegyünk.
Gyermekpszichológia
Amikor a szülő gyászolja a gyermekét – perinatális veszteségeink és a feldolgozás útjaCikksorozatunk befejező részében körbejárjuk, hogy milyen tényezők nehezítik a perinatális veszteséget követő gyászt a szülőkben. Majd cikkünk második felében részletesen szó esik arról, hogy mivel segíthetjük a szülők gyászfeldolgozását.
Élet & Pszichológia
„Légy erős, később jobb lesz.” – Mit (ne) mondj egy gyászolónak?Bármennyire is segítő szándékú néhány mondatunk, előfordul, hogy úgy nehezítjük meg vele a gyászmunkát, hogy észre sem vesszük azt. Hogyan (ne) kommunikáljunk egy gyászoló személlyel?
Vallás & pszichológia
Gyermekeink és a veszteségek – Mit tehetünk szülőként, pedagógusként, és hogyan segíthet a hit gyermekek gyászfolyamatában?Minden ember vágyik a kiszámíthatóságra, biztonságra. Ezzel szemben azt szokták mondani, hogy általában egyetlen dolog állandó: a változás. Minden változó élethelyzet kihívással jár és megterhelő, ilyen a gyász folyamata is.